windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Bezpieczeństwo Google

Google One z ważną nowością! Na taki dodatek czekaliśmy?

Bezpieczeństwo w sieci to dziś kluczowa kwestia. Cyberprzestępcy imają się coraz bardziej zuchwałych sposobów mających ostatecznie doprowadzić do opróżnienia naszych kont czy wykradzenia poufnych danych. Zdaje sobie z tego sprawę m.in. koncern Google, który właśnie udostępnia w ramach najwyższego abonamentu Google One bardzo przydatne dla wielu z nas rozwiązanie.

VPN dla Androida w Google One!

Dowiedzieliśmy się właśnie, że w ramach najdroższego wariantu abonamentu Google One, koncern zaoferuje nam dostęp do VPN-a dla systemu Android. Jego zadaniem będzie zapewnienie naszym urządzeniom odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w trakcie przesyłania plików i zdjęć między smartfonem z Androidem a chmurą, ale też podczas przeglądania Internetu. Włączenie usługi jest bardzo proste (wystarczy tapnąć odpowiedni przełącznik w aplikacji Google One), a jej działanie – praktycznie bezobsługowe.

Mam nadzieję, że ta przydatna nowość zostanie udostępniona także w Polsce. Zdarzało się już, że Google traktowało nasz rodzimy rynek po macoszemu, więc liczę na to, że tym razem koncern z Mountain View nas nie zawiedzie. Wystarczy, że jego produkty – takie jak smartfony Pixel, czy nowego Chromecasta – dość ciężko jest zakupić w naszym kraju.

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS