windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

To koniec Endomondo! Popularna aplikacja umierała od dawna!

Endomondo jeszcze kilka lat temu była jedną z najpopularniejszych aplikacji w których zbieraliśmy informacje związane z naszą aktywnością fizyczną. Korzystałem z niej jeszcze na Lumii 920! Jak się jednak okazuje, marka ta nie wytrzymała próby czasu i presji ze strony mocnej konkurencji. Dlatego właśnie Under Armor poinformował, że usługa zostanie wygaszona.

Popularne Endomondo odchodzi w niebyt!

Strava, Google Fit, Samsung Health – to tylko niektóre z konkurencyjnych aplikacji, które pogrążyły Endomondo. Popularny niegdyś tracker aktywności fizycznej zmagał się ostatnio z drastycznymi spadkami popularności wśród osób uprawiających sport. I to główny powód, dla którego Under Armor zdecydował o wygaszeniu usługi. Warto również wspomnieć, że kolejna z usług giganta – MyFitnessPal – ostatnio zmieniła właściciela. Narzędzie do monitorowania naszych posiłków zostało wykupione przez Francisco Partners za 345 milionów dolarów. Na przejęcie Endomondo jednak najpewniej nie było chętnych.

Co to oznacza dla użytkowników? Musicie poszukać sobie nowej aplikacji sportowej, która będzie monitorowała Waszą aktywność. Oczywiście na pewno pojawią się narzędzia, które pozwolą na wyeksportowanie naszej aktywności w Endomondo i na zaimportowanie jej do nowej apki. A po popularnym trackerze zostaną tylko miłe (przynajmniej w moim przypadku) wspomnienia.

Źródło: Under Armor

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS