windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności HarmonyOS Huawei Plotki/przecieki

Ciekawe wieści dla fanów Huawei! EMUI 11 ostatnią wersją nakładki?

Huawei już od półtora roku boryka się z potężnymi problemami związanymi z amerykańskimi sankcjami zainicjowanymi wobec koncernu przez administrację Donalda Trumpa. Fani marki żyją nadzieją, że po wyborach prezydenckich w USA sytuacja ulegnie zmianie. Gigant z Państwa Środka intensywnie pracuje natomiast nad „Planem B”, czyli nad własnym oprogramowaniem HarmonyOS. Czy trafi ono na nasze urządzenia już w przyszłym roku?

HarmonyOS bliżej niż się wydaje?

Już wcześniejsze przecieki wskazywały, że oprogramowanie HarmonyOS będzie miało wiele wspólnego z nakładką EMUI od Huawei (mam tu na myśli głównie wzornictwo). Jak się okazuje bowiem, zarówno EMUI 11, jak i Hongmeng OS, powstały przy pomocy tego samego frameworka, zyskały identyczny harmonogram aktualizacji i podzieliły kilka innych funkcji. Brzmi ciekawie, prawda? Dodatkowo warto wspomnieć, że według wstępnych zapowiedzi, pierwszymi smartfonami mogącymi liczyć na oficjalną aktualizację do HarmonyOS 2.0 będą te, które przez producenta zostały wyposażone w procesory Kirin 9000, Kirin 990 5G oraz Kirin 810. Premiera samego systemu powinna nastąpić natomiast już w przyszłym roku. Być może zadebiutuje on na pokładzie modelu P50?

Mam nadzieję, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, HarmonyOS zostanie udostępniony także dla starszych produktów Huawei. Jednym z największych wyzwań dla koncernu – jeśli nie chce trafić na śmietnik historii – powinno być zapewnienie odpowiedniej bazy aplikacji dla nowego systemu. Na razie jednak widzimy, że AppGallery rozrasta się dość wolno. Mam nadzieję, że zmieni się to w niedalekiej przyszłości.

Źródło: GSM Arena

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS