windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple Ciekawostki Plotki/przecieki

Wyszukiwarka od Apple już wkrótce? Prace trwają!

Rynek wyszukiwarek internetowych to obszar, w którym niepodzielnie panuje koncern Google. Mamy co prawda jeszcze Microsoft Bing, jednak w naszym kraju (i w wielu innych) narzędzie z Redmond to totalny margines. Swojego szczęścia w segmencie chce spróbować także Apple. Koncern z Cupertino ma już nawet prowadzić zaawansowane prace nad własną wyszukiwarką!

Apple pracuje nad własną wyszukiwarką!

Plan Apple jest szalony, ale to może się udać!

Apple ostatnimi czasy prowadzi intensywne prace nad zdolnością iOS do wyszukiwania danych w sieci. Zapewne niektórzy z Was zauważyli, że koncern z Cupertino zaczął wyświetlać własne wyniki wyszukiwania i linki bezpośrednio do stron internetowych w momencie, w którym wpisujemy zapytania do systemowej wyszukiwarki z poziomu ekranu głównego. To jedna z oznak wskazujących na to, że Apple może pracować nad autorskim systemem wyszukiwania informacji w sieci. Druga z przesłanek to fakt, że koncern prowadzi właśnie procesy rekrutacyjne na stanowiska związane z rozwojem sposobów i technologii wyszukiwania danych w sieci. Trudno więc nie odnieść wrażenia, że szykuje się nam ciekawa premiera od twórców iOS.

Oczywiście powinniśmy się spodziewać, że prace nad wyszukiwarką od Apple potrwają jeszcze dość długo. Koncern z Cupertino bowiem na pewno będzie chciał dopracować ją do perfekcji i podejrzewam, że pierwsze oficjalne informacje z nią związane poznamy dopiero w pierwszej połowie przyszłego roku. Mam nadzieję, że Amerykanie zaoferują nam produkt tak dopieszczony i kompletny, że z powodzeniem będzie mógł konkurować z monopolistą, czyli koncernem Google.

Źródło: Apple Insider

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS