windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google Microsoft Office

Ważne usprawnienia od Google! Dokumenty Office edytowane bezproblemowo?

W dobie szalejącej pandemii i częstej pracy w trybie home office bardzo chętnie korzystamy z rozmaitych rozwiązań ułatwiających nam pracę – szczególnie tych darmowych. Jednym z najciekawszych narzędzi mogących przydać się nam na co dzień jest pakiet biurowy od Google. Jest on całkowicie darmowy i właśnie doczekał się ważnej nowości, która przyczyni się do zwiększenia naszej produktywności!

Google usprawnia obsługę dokumentów pakietu Office na Dysku Google!

Dokumenty, Arkusze i Prezentacje Google to narzędzia pozwalające nam na pracę z plikami pakietu Microsoft Office zupełnie za darmo. Do tej pory jednak próba otworzenia plików z rozszerzeniem .docx, .doc, .ppt, .pptx, .xls, .xlsx, .xlsm przechowywanych na Dysku Google wywoływała ich podgląd, w którym nie była możliwa szybka ich edycja – w tym celu konieczne było przechodzenie do kolejnego okna, co bywało dla wielu z nas stratą cennego czasu. Google jednak zrozumiało, że to kłopotliwa procedura i wprowadza bardzo ważne zmiany do obsługi plików pakietu Microsoft Office. Po ich wdrożeniu, gdy zdecydujemy się na uruchomienie pliku Office w środowisku Google, ten zostanie otworzony w trybie edycji w odpowiedniej aplikacji z możliwością nanoszenia poprawek, komentarzy i uwag. Po zakończeniu pracy zapiszemy go bezproblemowo w formacie, w którym został do pakietu Google zaimportowany.

Sprawdziłem w przypadku swojego konta Google i u mnie zmiany w obsłudze dokumentów pakietu Office nie są jeszcze dostępne. Najpewniej koncern z Mountain View jak zwykle udostępnia je falami i wszyscy użytkownicy doczekają się ich w przeciągu nadchodzących kilku tygodni. A może Wy macie już do nich dostęp? Czekamy na Wasze opinie!

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS