windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Surface Urzadzenia Windows 10

Microsoft Surface Laptop Go już w Polsce! Co warto wiedzieć?

Microsoft dba o to, by na bieżąco wyznaczać standardy w kwestii projektowania urządzeń mobilnych za pośrednictwem ekskluzywnej linii Surface. Jakiś czas temu koncern z Redmond zaprezentował kolejnego, niskobudżetowego członka rodziny – model Surface Laptop Go. Teraz natomiast, urządzenie trafia do oficjalnej dystrybucji nad Wisłą!

Microsoft Surface Laptop Go w Polsce!

Laptop wyposażono w dotykowy wyświetlacz PixelSense o przekątnej 12,4 cala i rozdzielczości 1536×1024 piksele (proporcje 3:2). Nie udostępniono jednak informacji wskazującej jednoznacznie na to, czy będzie on kompatybilny ze stylusem S-Pen. Sercem tego prestiżowego notebooka jest procesor Intel Core i5-1035G1 (10. generacji). W zależności od wersji będzie on wspierany przez – w zależności od wersji – 4 GB lub 8 GB LPDDR4x RAM i pamięć eMMC o pojemności 64 GB lub dysk SSD 128 GB albo 256 GB. Układ graficzny to Intel UHD Graphics. Ponadto możemy liczyć na obecność kamery internetowej HD, czytnika linii papilarnych (tylko w wersjach z 8 GB RAM) i głośników Omnisonic z obsługą technologii Dolby Audio. Nie zabraknie także portów USB-C, USB-A i Surface Connect oraz złącza audio. Surface Laptop Go ma pracować między ładowniami nawet do 13 godzin, a dostarczany będzie z systemem Windows 10 S.

Strona Microsoftu podaje, że Surface Laptop Go dostępny jest w trzech wersjach:

  • z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej eMMC – 2999 zł,
  • z 8 GB RAM i 128 GB dyskiem SSD – 3699 zł,
  • z 8 GB RAM i 256 GB dyskiem SSD – 4599 zł.

Jestem ciekaw, czy komputer zostanie ciepło przyjęty w naszym kraju. Jest to na pewno bardzo ciekawa propozycja we wspomnianych przedziałach cenowych.

Źródło: Microsoft

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS