windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Samsung

Tego jeszcze nie było! Samsung przygotuje wyjątkowy ekran!

Jakość wyświetlanego obrazu to dla wielu z nas kluczowa kwestia. Właśnie dlatego niechętnie kupujemy już smartfony o rozdzielczości ekranu niższej niż FullHD+. Jeden z wiodących dostawców elektroniki użytkowej – Samsung – pracuje właśnie jednak nad rewolucyjnym ekranem, który zaoferuje nam niespotykane do tej pory zagęszczenie pikseli na cal!

Samsung tworzy ekran newOLED z zagęszczeniem pikseli na poziomie 10000 ppi!

Na samym początku warto zaznaczyć, że nieprędko na rynek trafią pierwsze, konsumenckie urządzenia wyposażone w takie rozwiązanie (a może być ono dedykowane np. zestawom VR). Do obsługi tak potężnej rozdzielczości potrzebna będzie bowiem ogromna moc obliczeniowa, której na razie Samsung nie będzie w stanie zapewnić w przypadku swoich popularnych urządzeń mobilnych. Obraz wyświetlany na ekranach newOLED po wykorzystaniu ich w zestawach VR dorównywać mógłby najlepszym dostępnym na rynku telewizorom 4K czy nawet 8K! Mam nadzieję, że owa melodia przyszłości nie jest diabelnie odległa i że to kwestia kilku lat zanim zagości na stałe w naszych domach.

Jestem ciekaw jaki będzie finalny efekt prac prowadzonych przez koncern Samsung. Koreańczycy są znani z tego, że oferują nam wybornej jakości wyświetlacze – zarówno w przypadku urządzeń mobilnych, jak i telewizorów. Liczę na to, że nowym, rewolucyjnym ekranem nie będziemy rozczarowani!

Źródło: Engadget

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS