windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualizacje Aktualności Xiaomi

Ważna aktualizacja dla popularnej opaski? Xiaomi wkrótce ją wyda!

Opaski z rodziny Xiaomi Mi Band są w naszym kraju niezwykle popularne ze względu na świetny stosunek ceny do jakości i całkiem spore, oferowane nam możliwości. Jak się okazuje, chiński gigant prawdopodobnie pracuje właśnie nad ważną aktualizacją dla wszystkich opasek z rodziny. Ma ona być szczególnie ważna w kontekście tego, co obecnie dzieje się na świecie.

Opaski Mi Band zmierzą temperaturę?

W sieci pojawił się dość istotny przeciek wskazujący na to, że już wkrótce opaski sportowe Xiaomi mogą zostać wzbogacone o bardzo przydatną funkcję. Chodzi o mierzenie temperatury naszego ciała. Do wykonania tej czynności miałby być wykorzystywany pulsometr. Nie wiemy jednak, na jakich zasadach miałby być wykonywany pomiar. Podejrzewam że musiałby powstać jakiś algorytm, który na podstawie zmierzonego nam pulsu oblicza orientacyjną temperaturę naszego ciała. Najpewniej zaszyty zostanie on w aplikacji Mi Fit. A sama funkcja, w dobie koronawirusa może zostać bardzo ciepło przyjęta przez użytkowników. Jestem ciekaw czy na wdrożenie podobnego rozwiązania zdecydują się Samsung, Huawei oraz Honor. W końcu produkty sprzedawane pod tymi markami również są diabelnie popularne.

Niestety nie mamy jeszcze informacji odnośnie tego kiedy użytkownicy opasek Xiaomi mogą się spodziewać aktualizacji. Mam nadzieję, że w obliczu szalejącej drugiej fali pandemii doczekamy się jej dość szybko. Gdy tylko pojawią się jakieś kosntruktywne wieści w tej kwestii, to będziemy Was informować!

Źródło: AndroidTR

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS