windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android GPS Oppo Urzadzenia

GPS to za mało? OPPO postawi na nową metodę lokalizacji!

Moduł GPS to jedna z tych elementów wyposażenia smartfona, bez których nie wyobrażamy sobie korzystania z naszych inteligentnych urządzeń mobilnych. Przydatny jest w trakcie nawigacji, korzystania z różnych aplikacji związanych z e-commerce, czy po prostu, gdy uprawiamy ulubiony sport. Warto więc wspomnieć o tym, że OPPO chce usprawnić sposób w jaki jesteśmy lokalizowani dzięki nowej technologii ustalania pozycji urządzenia mobilnego.

Lokalizacja z dokładnością w promieniu 1 metra? Nowa technologia od OPPO!

OPPO pracuje właśnie nad nową metodą lokalizacji smartfonów o nazwie Real-time Kinetic Positioning (RKP). Co ciekawe, metoda działania tej nowości nie jest bardzo skomplikowana. Bazuje bowiem ona na specjalnym algorytmie, który mierzy dystans pomiędzy sąsiadującymi stacjami bazowymi, a następnie określa ich odległość od smartfona. Taka metoda wcześniej wykorzystywana była w zastosowaniach logistycznych. Podobno pozwoli na lokalizowanie naszch urządzeń z wysoką dokładnością – w promieniu jednego metra. Liczę na to, że dzięki zastosowaniu nowego rozwiązania, dokładniejszymi danymi będą się posługiwały wszelkie aplikacje wykorzystujące lokalizację.

Jestem ciekaw jak nowość od OPPO będzie sprawowała się w praktyce i czy faktycznie nasze urządzenia będą lokalizowane z taką piorunującą dokładnością. Według wstępnych przecieków, pierwsze smartfony Oppo korzystające z tej technologii trafią do nas w pierwszej połowie 2021 roku. Mam nadzieję, że będę miał okazję przetestować dla Was któreś z tych urządzeń.

Źródło: OPPO

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS