windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10

Sklep Microsoft z małą, ale ważną zmianą! Idzie nowe?

Sklep Microsoft to market z aplikacjami, do którego zaglądamy niezwykle rzadko. Nie da się ukryć, że cierpi on na niedobór aplikacji, z których na co dzień korzystamy na pokładzie naszych urządzeń mobilnych. I chyba już wszyscy pogodziliśmy się z tym, że ów stan rzeczy nie ulegnie szybko zmianie. Koncern z Redmond natomiast na wszystkie sposoby próbuje ratować sytuację i najpewniej zaserwuje nam wkrótce drobną, ale ważną nowość!

Sklep Microsoft z aplikacjami PWA! Tylko po co?

PWA to Progresive Web Apps. Czyli tak naprawdę swoiste strony internetowe, ale odpalane w osobnych oknach, wizualnie zbliżone do klasycznych aplikacji (celem poprawienia wygody ich przeglądania). Koncern z Redmond wprowadzi PWA do Sklepu Microsoft najpewniej po to, by sprawiał on wrażenie bogatego w przydatne rozwiązania. Zastanawiam się jednak, kto tak naprawdę będzie chciał korzystać z aplikacji webowych? Sam spędzam w sieci długie godziny i nie odczuwam najmniejszej potrzeby zaglądania na co dzień do Sklepu Microsoft. I aplikacje webowe tego nie zmienią. To chyba takie trochę granie pod publiczkę i swoisty „uśmiech przez łzy” koncernu, który nie potrafi przekonać developerów do pisania „prawdziwych” aplikacji pod Windowsa. Decyzja, która nie zmieni naszego postrzegania Sklepu Microsoft jako biednego pod względem przydatnych programów.

Trzeba jednak docenić, że Amerykanie próbują uczynić market Windowsa 10 atrakcyjniejszym. Wielu specjalistów wskazuje na to, że PWA to przyszłość. Mówiono tak jednak o nich już kilka lat temu, ale jakoś nie widać postępów w rozwijaniu tego rozwiązania. Mam nadzieję, że kolejne lata przyniosą jakiś przełom w sprawie.

Źródło: Microsoft

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS