windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Bezpieczeństwo Ciekawostki

Oszuści nie znają umiaru! COVID-19 sposobem na okradanie!

Cyberprzestępcy wykorzystają każdą nadarzającą się okazję na to, by włamać się na nasze urządzenia, przejąć nasze prywatne dane i obrobić nas z naszych oszczędności. Tym razem hakerzy wykorzystują nasilającą się pandemię koronawirusa i podszywają się pod Inspekcję Sanitarną. Uważajcie na fałszywe SMSy od tego organu państwowego!

Cyberprzestępcy coraz bardziej zuchwali! Wykorzystują COVID-19!

Jak się okazuje, pandemia może być dobrą sposobnością do obrabiania naszych kont. Cyberprzestępcy podszywają się od niedawna pod Inspekcję Sanitarną i rozsyłają fałszywe SMSy o następującej treści:

Inspekcja Sanitarna: Prosze o natychmiastowy kontakt telefoniczny pod nr 57… w sprawie dodatniego wyniku COVID-19. W przypadku braku kontaktu sprawa zostanie skierowana na POLICJE

Oczywiście Inspekcja Sanitarna nie wysyła do nas wiadomości tego typu, a kontakt z numerem podanym w wiadomości może kosztować nas nawet 35 złotych za minutę połączenia. GIS prosi, żeby podobnego rodzaju wiadomości od razu usuwać ze skrzynki odbiorczej lub zgłaszać sprawę na policję. Pod żadnym pozorem nie wolno ich traktować poważnie. Powinniśmy wyrobić sobie nawyk, by uważnie weryfikować każdego SMSa i każdy mail, który trafia na nasze urządzenie.

Niestety nawet organy ścigania nie są w stanie ukręcić skutecznego bata na hakerów i cyberprzestępców. Jedynym narzędziem do walki z ich konbinatorstwem jest nasz zdrowy rozsądek. Dzięki niemu możemy uratować nasze konta i nieraz dorobek życia przed nieuczciwymi osobami.

Źródło: GIS

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS