windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Redmi Urzadzenia Xiaomi

Nie stać Cię na iPhone 12 mini? Redmi będzie mieć coś dla Ciebie!

Apple chce rozdawać karty w segmencie kompaktowych smartfonów i ma na to ogromne szanse – wystarczy spojrzeć na iPhone SE czy iPhone 12 mini. Co, jeśli jednak mamy ograniczony budżet, a nie chcemy kupować „patelni” o przekątnej ekranu powyżej 6 cali? Już wkrótce Xiaomi zaprezentuje urządzenie z linii Redmi, które może podbić pod tym względem nasze serca. Nie obejdzie się jednak bez pewnych kompromisów.

Redmi planuje miniaturowy smartfon – ostrzega jednak przed jego czasem pracy na baterii

Kompaktowych smartfonów mamy na rynku jak na lekarstwo. Co prawda ciekawe propozycje w tym segmencie wprowadziło do swojej oferty Apple, jednak dla wielu z nas wydanie na smartfon kwoty powyżej 2000 złotych może być wydatkiem nie do przeskoczenia. O taką grupę docelową chce zadbać Xiaomi. Już wkrótce światło dzienne ujrzy nowy model z rodziny Redmi (a więc ze średniej półki cenowej), który ma zaoferować przekątną ekranu zbliżoną do tej, którą znamy z iPhone 12 mini. Warto jednak odnotować, że prezes Redmi zaznacza – zaprojektowanie smartfona o kompaktowych gabarytach będzie wiązało się z zastosowaniem na jego pokładzie słabszego akumulatora przekładającego się na krótszy czas pracy między ładowniami. Liczę jednak na to, że Xiaomi znajdzie receptę na ten problem i postawi na jakieś rozwiązanie – czy to sprzętowe, czy programowe – które pozwoli dobrze zoptymalizować pracę baterii nadchodzącej nowości.

Mam nadzieję, że Xiaomi zaoferuje ciekawy smartfon, który zainteresuje całkiem spore grono odbiorców. Szkoda, że tak niewielu producentów dostrzega konieczność wprowadzania do sprzedaży niewielkich smartfonów, w przypadku których nie trzeba się gimnastykować by obsłużyć je jedną dłonią. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wieści związane z kompaktowym Redmi!

Źródło: Gizmochina

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS