windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple iOS Plotki/przecieki Urzadzenia

Rewolucja w Apple? Touch ID może powrócić w przyszłym roku!

Pamiętacie jeszcze czasy, w których każde urządzenie mobilne od Apple było wyposażone w czytnik Touch ID? Dziś montowane jest ono na pokładzie nielicznych produktów koncernu z Cupertino (jak np. iPhone SE) i wszyscy zastanawiamy się nad tym, kiedy – zgodnie z zapowiedziami Apple – nastąpi triumfalny powrót tego rozwiązania. Okazuje się, że możliwe, że całkiem niedługo.

Nowy Touch ID w iPhone 13?

Poznaliśmy już urządzenia z rodziny iPhone 12. Nie wszystkich one zachwyciły. Niektórych wręcz rozczarowały. W sieci rusza powoli giełda domysłów i rzekomych przecieków związanych z przyszłorocznymi smartfonami od Apple. Na Twitterze pojawiły się nawet dywagacje jakoby iPhone 13 miał zaoferować nam na powrót Touch ID tyle, że umieszczone… pod ekranem urządzenia. I tutaj na mojej twarzy pojawia się ironiczny uśmiech. Dlaczego? Spodziewam się bowiem, że Apple będzie chciało nam ukazać czytnik linii papilarnych tego typu jako coś nadzwyczajnego („emejzing!”). A przecież rozwiązanie takie znane jest użytkownikom Androida od kilkudziesięciu miesięcy. Mam nadzieję, że Apple pokusi się chociaż o jakieś rozwiązania od strony technicznej, które przyczynią się do udoskonalenia tej technologii i uczynienia jej bardziej niezawodną.

Na razie jednak musimy nabrać trochę dystansu do wspomnianych wieści. Pierwsze wiarygodne przecieki związane z iPhone 13 zaczną się bowiem pojawiać dopiero na wiosnę. Niemniej jednak powrót Touch ID do droższych iPhone’ów byłby na pewno ważnym i godnym odnotowania wydarzeniem.

Źródło: Twitter

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS