windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

OmniVision OV64A – szerokokątne zdjęcia jeszcze lepsze?

Dobrze skrojony zestaw obiektywów to dziś obowiązkowe wyposażenie każdego smartfona. Naszymi telefonami coraz chętniej robimy zdjęcia na co dzień i na ich korzyść rezygnujemy z popularnych do niedawna kompaktów. Dostrzegają to producenci komponentów przygotowujący coraz ciekawsze moduły. Czy OmniVision OV64A to rewolucja w wykonywaniu zdjęć szerokokątnych?

OmniVision OV64A to nowy 64 MP sensor z pikselami 1,0 µm!

Nowy sensor przygotowany przez OmniVision oferuje nam rozmiar pikseli o 0,2 µm większy niż w przypadku poprzednika zaprezentowanego w lutym bieżącego roku. Należy w tym momencie przypomnieć, że ów parametr to jeden z kluczowych wyznaczników w kwestii jakości zdjęć. Nowy moduł zapewnia nam piskele o aż 60% bardziej czułe na światło w porównaniu z 0,8µm pikseli z poprzedniego sensora. Dzięki temu obiektyw będzie sobie radził lepiej w trudnych warunkach oświetleniowych. Nie można nie wspomnieć również o obecności funkcji Quad Bayer, czyli 4-komórkowego filtra koloru HDR. Tak skrojony obiektyw umożliwi nam m.in. rejestrację wideo o rozdzielczości 8K przy 30 klatkach na sekundę. Jestem ciekaw jak będą prezentowały się zdjęcia i materiały wideo tworzone za pośrednictwem tego aparatu.

OmniVision OV64A zacznie zjeżdżać z taśm produkcyjnych pod koniec tego roku. Możemy więc spodziewać się tego rozwiązania na pokładzie wielu smartfonów przygotowanych na rok 2021. Producenci wykorzystają go chętnie zarówno jako główny obiektyw (możliwość wykonywania zdjęć szerokokątnych), jak i pomocniczy (ultra-szeroki kąt). Mam nadzieje, że będę miał możliwość sprawdzenia jego możliwości w praktyce.

Źródło: informacja prasowa

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS