windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Gry

Duże zmiany w PlayStation Store! Możecie nie być zadowoleni!

Nadchodzący, rynkowy debiut PlayStation 5 to nie tylko premiery nowych gier dla tej mocarnej konsoli nowej generacji. To także spore zmiany w PlayStation Store dla użytkowników leciwych odsłon popularnego „Pleja”. Na co musicie się przygotować, jeśli nadal korzystacie z urządzeń takich, jak PlayStation 3 czy mobilnych konsolek od Sony? Już tłumaczę!

Użytkownicy starszych urządzeń zostaną „na lodzie”?

Przede wszystkim trzeba wspomnieć o tym, że już wkrótce zostanie zablokowana możliwość dokonywania zakupów na stronie i w PlayStation Store dla użytkowników konsol starszych generacji. Nie będzie można więc kupować z poziomu PS 4 i PS5:

  • gier i dodatków na PlayStation 3,
  • gier i dodatków na PlayStation Vita,
  • gier i dodatków na PlayStation Portable (PSP),
  • motywów,
  • aplikacji,
  • awatarów.

Nie oznacza to jednak, że stracicie możliwość korzystania z tych funkcji. Będą one nadal dostępne, ale wyłącznie z poziomu wymienionych konsol. Natomiast właściciele PlayStation 4 i 5 otrzymają dostęp do zupełnie nowego sklepu z grami. Warto natomiast wspomnieć o tym, że nie utracimy naszej bazy gier zakupionych dla PS3, PS Vita i PSP. Będziemy mogli nadal z nich korzystać.

Dajcie koniecznie znać, co myślicie o takich zmianach. Są one nieuniknione, jeśli Sony chce pójść o krok do przodu i zaoferować nam ciekawszy interfejs PlayStation Store. Starsze urządzenia zwyczajnie mogłyby sobie z nim nie poradzić. A czy są wśród nas użytkownicy starszych generacji konsoli?

Źródło: Sony

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS