windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google

Nie znasz tytułu piosenki? To nic! Świetna nowa funkcja od Google!

Google potrafi nas zaskakiwać prezentując ciekawe funkcje dedykowane systemowi Android. Wiele z nich udostępnia w ramach popularnego także w naszym kraju asystenta głosowego. Nie inaczej jest i tym razem. Chodziła Ci czasem po głowie piosenka, której tytułu nie znałeś, bądź nie mogłeś sobie przypomnieć jej tytułu? No to Google ma dla Ciebie świetną nowość!

Zanucisz utwór, a Google go rozpozna!

Nowość tradycyjnie dla Google – będzie udostępniana użytkownikom falami. Pierwsi z nich raportują już, że zaczęła ona trafiać do Polski. Wcześniej, żeby rozpoznać muzykę, trzeba było posiłkować się dodatkowymi aplikacjami – jak np. Shazam. Od jakiegoś czasu utwory potrafił rozpoznawać Asystent Google. Teraz natomiast wystarczy, że zanucimy dany kawałek. Asystent na bazie algorytmów SI postara się wtedy o podpowiedzenie nam, o jaki motyw muzyczny chodzi. Oczywiście funkcja jest dopiero w powijakach i możemy się spodziewać, że nie zawsze rozpozna utwory tak, jak byśmy tego chcieli.

Dajcie koniecznie znać, czy nowa funkcja Asystenta Google jest już dostępna na Waszych urządzeniach. Ja jeszcze nie mam takiej możliwości, by ją sprawdzić, ale zamierzam ją przetestować, gdy tylko trafi na mojego smartfona. Ciekawe czy poradzi sobie z moim specyficznym gustem muzycznym.

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS