windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki E-commerce

Udogodnienie na Allegro! Zwroty jeszcze wygodniejsze?

W dobie szalejącej pandemii coraz chętniej dokonujemy zakupów w sieci. Chyba najpopularniejszym serwisem z którego korzystamy jest – póki co – Allegro. Zdarza się jednak, że zakupione produkty nie spełniają naszych oczekiwań i decydujemy się na ich zwrot. Serwis wprowadza właśnie ważne udogodnienie dzięki któremu odsyłanie zamówień będzie jeszcze wygodnjejsze.

Teraz latwiej sprawdzisz status przesyłki zwracanego towaru!

Od wczoraj na Allegro wdrażany jest nowy standard jeśli chodzi o zwroty produktów zakupionych w serwisie. Dzięki niemu jeszcze wygodniejsze ma być śledzenie losów odsyłanych przez nas zamówień. Do momentu nadania przesyłki wszystko odbywa się jak do tej pory. Zgłaszamy sprzedającemu zwrot przedmiotu, generujemy specjalną etykietę lub kod zwrotu i nadajemy przesyłkę przez Pocztę Polską lub InPost. Nowością jest natomiast to, że w zakładce kupione możemy zobaczyć numer przesyłki zwrotnej. Po kliknięciu go, możemy sprawdzić szczegółowe informacje związane z trasą przesyłki na stronie przewoźnika. Warto nadmienić, że w przypadku Poczty Polskiej taka możliwość pojawia się od razu po wygenerowaniu etykiety. W przypadku nadań InPost śledzenie będzie możliwe w momencie przyjęcia paczki na sortowni.

Mamy do czynienia ze sporym udogodnieniem. Teraz będziemy mieć jeszcze większą kontrolę nad wracającymi do sprzedających przesyłkami (co przełoży się też na bardziej skrupulatne pilnowanie terminów wykonywanych zwrotów środków). A co Wy sądzicie o zmianach na Allegro?

Źródło: Allegro

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS