windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple iOS Urzadzenia

Oto rodzina iPhone 12! Solidna porcja nowości od Apple!

Długie miesiące wyczekiwania już za nami! Apple zaprezentowało wczoraj wieczorem najnowsze produkty z rodziny iPhone 12 i kilka innych, ciekawych nowości. Nie chcę trzymać Was w niepewności i owijać w bawełnę – przejdźmy do omówienia najnowszych propozycji z nadgryzionym jabłkiem na obudowie!

iPhone 12 i iPhone 12 mini

iPhone 12 mini to nowy król segmentu kompaktowych smartfonów i godna propozycja (obok iPhone SE) dla tych wszystkich, których denerwują duże pod względem wymiarów smartfony. Urządzenie wyposażone zostało w ekran o przekątnej 5,4″ i rozdzielczości 2340×1080 pikseli. Jego specyfikacja natomiast jest równie wyborna, jak w przypadku podstawowego iPhone 12. Mamy tu więc procesor Apple A14 Bionic produkowany w 5-nm procesie technologicznym. Wspierają go 6-rdzeniowy Neural Engine, a także Machine Learning. W kwestii wykonywania zdjęć i nagrywania wideo raczej nikt nie będzie zawiedziony. Apple postawiło bowiem na zestaw obiektywów 12 MP (f/1.6) z 7P + 12 MP (f/2.4) z obiektywem ultraszerokokątnym. Owe „oczka”, wraz z kamerą do rozmów wideo mają zaoferować nam świetny tryb nocny oraz ładowanie bezprzewodowe 15W. Ciekawostką jest obecność funkcji MagSafe. Są to magnesy pod pokrywą panelu tylnego, które mają pomóc ułożyć smartfon na ładowarce.

iPhone 12 ma się różnić od mniejszego brata wyłącznie przekątną ekranu. W jego przypadku będzie to 6,1″. Obydwa urządzenia oferują wsparcie dla łączności 5G. Ceny? Startują odpowiednio od 3599 zł i 4199 zł.

iPhone 12 Pro i Pro Max

iPhone 12 Pro i Pro Max to smartfony dla najbardziej wymagającej klienteli. Oferują bowiem absolutnie topową specyfikację w połączeniu z pieczołowitą jakością wykonania. Producent postawił tu na procesor Apple A14 Bionic oraz dwa odmienne zestawy aparatów. W iPhone 12 Pro będzie on obejmował potrójny aparat na panelu tylnym: 12 MP (f/1.6) z OIS + 12 MP (ultraszerokokątny 120° FOV) + 12 PMpix (f/2.0 w Pro, f/2.2 w Pro Max) teleobiektyw z OIS. Dodatkowo jego pracę wspiera LiDAR. W przypadku iPhone 12 Pro Max aparaty zaoferują dodatkowo m.in. m.in. 2,5x zoom optyczny vs 2x w 12 Pro i OIS z automatyczną stabilizacją matrycy. Różnicą między smartfonami będzie natomiast przekątna ekranu wynosząca odpowiednio 6,1″ i 6,7″. Ceny są diabelnie wysokie i startują od 5199 zł i 5699 zł.

Apple HomePod mini

Apple zaprezentowało także swój nowy, najmniejszy i najtańszy głośnik, który do sprzedaży trafi w cenie 99 USD. HomePod mini ma być praktycznym sposobem na „udźwiękowienie” naszego domu. Głośnik będzie mógł być łączony w zestawy działające w różnych pomieszczeniach. Dwa odpowiednio zbliżone do siebie głośniki HomePod mini rozpoczną odtwarzanie treści w trybie stereo. Ponadto Apple zapowiada, że głośnik zaoferuje fenomenalną jakość odtwarzanego dźwięku.

A jak Wam podobają się nowości z Cupertino? Czy skusicie się na zakup którejś z nich?

Źródło: Apple

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS