windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Bezpieczeństwo Google

[AKTUALIZACJA] Google dba o nasze zdrowie! Płatności bez dotykania terminala w pierwszych bankach!

AKTUALIZACJA U DOŁU WPISU!

W dobie pandemii płatności mobilne oraz online to naprawdę ogromne dobrodziejstwo. Rynkowe analizy wskazują, że coraz chętniej korzystamy z rozwiązań takich, jak Apple Pay czy Google Pay. Do tego drugiego zmierza właśnie bardzo ważna nowość, której głównym zadaniem jest zapewnienie nam bezpieczeństwa w trakcie przeprowadzenia transakcji, a także uczynienie ich o wiele bardziej wygodnymi.

Płatności Google Pay bez PIN-u w pierwszych, polskich bankach!

Apple Pay cenione jest przez użytkowników za to, że płatności tą metodą nie trzeba potwierdzać za pośrednictwem PIN-u wklepywanego przez nas na terminalu. Jak się jednak okazuje, ten mankament jest powoli niwelowany przez zasady współpracy koncernu z Mountain View z niektórymi bankami. Mowa tutaj o takich podmiotach, jak BNP Paribas, mBank oraz Alior. Pierwszy wprowadził nowość już jakiś czas temu. U dwóch kolejnych wprowadzona zostanie od jutra. Do płatności wystarczy uprzednio odblokować smartfona — czy to poprzez kod lub wzór blokady, czy to z wykorzystaniem skanu odcisku palca, tęczówki oka, całej twarzy itp. Podanie PIN-u po zbliżeniu go do terminala nie będzie już konieczne.

Klientom mBanku funkcja płatności bez podawaniu PIN-u w Google Pay będzie udostępniana falami. W przypadku Aliora z kolei, skorzystają z tego udogodnienia najpierw nowi klienci, a udostępnienie jej pozostałym powinno potrwać około dwóch tygodni. A co Wy myślicie o takich zmianach?

Źródło: cashless.pl

AKTUALIZACJA

Docierają do nas wieści wskazujące na to, że nowość w Google Pay zostaną wdrożone w przypadku wszystkich wiodących na polskim rynku banków. Już mogą z tego udogodnienia korzystać klienci Santadnera czy mBanku, a w planach jest uruchomienie płatności bez PIN-u także w przypadku pozostałych dostawców usług sektora finansowego. Mam nadzieję, że wkrótce sam będę mógł przetestować owo rozwiązanie.

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS