windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Microsoft Office Windows 10

Nie chcesz pakietu Office? Microsoftu to nie obchodzi!

Microsoft Office to zdecydowanie najlepszy pakiet biurowy dostępny na rynku. Zdarza się jednak, że nie chcemy z niego korzystać, gdyż wolimy pracować z popularnymi, darmowymi narzędziami. Jak się okazuje, koncernu z Redmond to nie obchodzi. Członkowie programu Windows Insider donoszą, że Microsoft bez ich wiedzy i zgody automatycznie na ich komputerach zainstalował pakiet Office. Skąd taka decyzja?

Microsoft instaluje pakiet Office bez naszej zgody!

Członkowie programu Windows Insider zgłaszają oburzeni, że Microsoft zainstalował w przypadku wielu z nich pakiet Office bez wcześniejszego poinformowania o takim zamiarze. Co prawda sam koncern z Redmond nie ustosunkował się jeszcze do tych informacji, ale znamy prawdopodobną przyczynę takiej decyzji. Najpewniej Microsoft testuje możliwość zdalnego instalowania na naszych komputerach i tabletach aplikacji z poziomu domyślnej systemowej przeglądarki. Uważam jednak, że niepoważne jest to, że Microsoft nie raczył poinformować testerów o zamiarze przeprowadzenia takich testów. Ostatnio słychać mnóstwo głosów krytyki pod adresem koncernu z Redmond w kwestii wciskania nam niepotrzebnego oprogramowania. Mam nadzieję że Amerykanie ustosunkują się do afery związanej z instalowaniem Office na komputerach Insiderów i wyjaśnią motywy takiego postępowania.

A czy u Was wystąpiła podobna sytuacja? Dajcie koniecznie znać co myślicie o instalowaniu czegokolwiek na naszych urządzeniach bez naszej wiedzy – nawet w imię testów. Czy Waszym zdaniem to niedopuszczalne praktyki?

Źródło: WindowsLatest

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS