windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Samsung

Kupno Samsunga ze średniej półki? Poczekaj do przyszłego roku!

Samsung ostatnio napotkał na spory sprzeciw fanów marki Galaxy wobec stosowania w tych urządzeniach procesorów Exynos. Okazało się bowiem, że owe jednostki pod wieloma względami ustępują topowym Snapdragonom. Przed koncernem z Korei mnóstwo pracy by ów stan rzeczy odmienić. I by udowodnić użytkownikom, że autorskie procesory Samsunga także są warte ich uwagi. Okazją ku temu może być premiera Exynosa 1080!

Exynos 1080 – co wiemy o nowym procesorze Samsunga?

Exynos 1080 serwowany będzie na pokładzie smartfonów Samsunga ze średniej półki cenowej. Ten niepozorny układ ma być wbrew pozorom dla wielu z nas bardzo opłacalnym wyborem. Pod względem parametrów ma on bowiem przewyższał w niektórych kwestiach Snapdragona 865+! Koncern z Korei postawi w przypadku tego układu na osiem rdzeni Cortex-A78. Wykonano pomiary i zgodnie z nimi rdzenie A78 o taktowaniu 2,1 GHz są nawet 20% wydajniejsze od rdzeni A77 poprzedniej generacji. Warto również wspomnieć, że nowy procesor będzie wykorzystywał GPU Mali-G78. Szykuje się nam więc naprawdę przyzwoity procesor. Czy w przyszłym roku Exynosy zrównają się pod kątem kultury pracy ze Snapdragonami? Trudno to prognozować. Potrzebne będą pierwsze testy porównawcze.

Mam nadzieję, że Samsung nie zawiedzie oczekiwań fanów. Sam osobiście nie miałem jeszcze powodów, by narzekać na procesory Exynos – może jestem po prostu mało wymagającym użytkownikiem. Jeśli jednak koncern z Korei nie chce, żebyśmy chętniej decydowali się na zakup chińskich smartfonów, to musi kwestii procesorów poświęcić o wiele więcej uwagi.

Źródło: GSM Arena

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS