windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Samsung

Exynos 2100 znacznie słabszy od Snapdragona 875? Fani Samsunga się wściekną!

Zaledwie rano wspominałem Wam o tym, że Qualcomm ma zamiar wkroczyć na rynek smartfonów. To dobre wieści. Dużo gorsze natomiast mam dla fanów Samsunga. Może okazać się, że koncern z Korei zupełnie nie wyciąga wniosków z krytyki ze strony użytkowników. Procesory Exynos mogą bowiem w niedalekiej przyszłości nadal mocno odstawać pod wieloma względami od Snapdragonów. Jakie przesłanki na to wskazują?

Exynos 2100 może być rozczarowaniem!

Doskonale znany z trafnych przecieków leakster Ice Universe poinformował na swoim Twitterze, że procesor Exynos dla przyszłorocznych flagowców Samsunga będzie cierpiał na pewien mankament w odniesieniu do topowego Snapdragona 875. Chodzi o brak obecności nowatorskiego rdzenia ARM Cortex-X1, który jest dedykowany laptopom. Odpowiada on za przetwarzanie najbardziej wymagających zadań. Jego brak sprawi, że nowe Exynosy po raz kolejny, pod względem wydajności, pozostaną w tyle za układami od koncernu Qualcomm. Co to oznacza dla europejskich odbiorców flagowych smartfonów Samsung? Musimy liczyć na to, że tym razem Koreańczycy dadzą nam wybór pomiędzy wariantami Galaxy S i Galaxy Note wyposażonymi zarówno w procesory Exynos, jak i Snapdragon – nawet jeśli te drugie miałyby być nieco droższe.

W przeciwnym razie na Samsunga znowu wyleje się fala hejtu i krytyki. Już w tym roku użytkownicy byli bardzo niezadowoleni z tego, że do Europy trafiły „gorsze” wersje smartfonów Galaxy S i Galaxy Note. Mam nadzieję, że w przyszłym roku Koreańczycy ponownie nie popełnią tego błędu.

Źródło: Ice Universe

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS