windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android ASUS Plotki/przecieki Urzadzenia

Qualcomm wkroczy na rynek smartfonów? Są mocne przesłanki!

Qualcomm to uznany na świecie producent układów mobilnych. Procesory Snapdragon trafiają na pokład najmocniejszych i najbardziej prestiżowych urządzeń. To jednak dla koncernu za mało. Według najnowszych doniesień bowiem zamierza on wkroczyć na rynek smartfonów i wydać własny produkt. Co wiemy na jego temat?

Qualcomm z własnym smartfonem dla graczy?

Najpewniej pierwszy smartfon Qualcomma będzie urządzeniem dedykowanym graczom. Koncern w tej kwestii podejmie współpracę z firmą ASUS, która zajmie się projektowaniem i produkcją smartfona. W gestii Qualcomma pozostanie natomiast optymalizacja oprogramowania procesora w taki sposób, aby potencjalni nabywcy mogli liczyć na topową, być może nawet najlepszą w tym segmencie wydajność. Pojawiły się nawet głosy, że zarówno nowy ROG Phone, jak i sprzęt z logo Qualcomm będą tym samym urządzeniem sprzedawanym pod dwoma różnymi markami, by w dobie kryzysu nie generować dodatkowych kosztów związanych z projektowaniem i opracowywaniem urządzenia od podstaw. Co wyjdzie z tych zapowiedzi – przekonamy się w niedalekiej przyszłości.

Podobno smartfon z logo Qualcomm może zadebiutować jeszcze w tym roku. Dajcie koniecznie znać w komentarzach jakie jest Wasze zdanie odnośnie wydawania smartfonów dla graczy. Czy jest to potrzebny rynkowi segment? A może wystarczy zdecydować się na zakup mocnej propozycji ze średniej półki cenowej by pograć w nawet bardziej wymagające tytuły?

Źródło: Android Autorithy

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS