windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Pamięć RAM DDR5 już jest! Czy to rewolucja?

Przedsiębiorstwo Hynix z Korei zaprezentowało światu pierwsze moduły pamięci RAM, wykonane w technologii DDR5. Mają one przynieść znaczący wzrost wydajności oraz redukcji kosztów dla użytkowników. Co warto wiedzieć o tej premierze? Przedstawiamy Wam poniżej najważniejsze informacje!

Pamięć RAM DDR5 to ewolucja w dobrym kierunku!

Hynix zapowiedziało wprowadzenie na rynek nowych kości pamięci już dwa lata temu. Przez ten czas owo rozwiązanie było intensywnie testowane we współpracy z Intelem. Efekty tych prac mają być bardzo zadowalające. Kości pamięci DDR5 przynoszą nam bowiem wzrost wydajności oraz niewielkie zmniejszenie poboru energii. Warto w tej sytuacji zaznaczyć to, że obsługują one transfer na poziomie 4 800 – 5 600 Megabitów na sekundę oraz pracują na napięciu 1,1V. Oczywiście minie jeszcze sporo czasu zanim nowe kości pamięci zdominują rynek i potanieją do akceptowalnego przez większość z nas pułapu. Cieszy jednak fakt, że technologia idzie do przodu i producenci podzespołów komputerowych decydują się na wdrażanie nowych rozwiązań.

Możemy być niemal pewni, że wkrótce na rynku pojawią się podobne kości pamięci od pozostałych wiodących producentów i rozpocznie się kolejny, rynkowy wyścig zbrojeń. A z jakiej pamięci RAM Wy korzystacie? DDR4? A może jeszcze DDR3? Zapraszamy Was do dyskusji!

Źródło: Hynix

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS