windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Google

Google Camera Go z ważną nowością!

Każdy z nas lubi robić zdjecia za pomocą smartfona. Aparaty montowane na pokładzie urządzeń mobilnych są czasem lepszej, a czasem gorszej jakości. Dużą rolę w ich obsłudze odgrywa jednak sama aplikacja aparatu i algorytmy w niej zaszyte. Zdaje sobie sprawę z tego koncern Google, który właśnie wprowadza ważną nowość do aplikacji Camera Go.

Google Camera Go z trybem nocnym!

Za wykonywanie zdjęć nocnych w przypadku aplikacji dedykowanej tym najsłabszym smartfonom pracujacym pod kontrolą Androida odpowiadać będzie sztuczna inteligencja. Camera Go łączy w sobie kilka zdjęć przy pomocy uczenia maszynowego. W ten sposób jest w stanie uzyskać jasne i ostre zdjęcia. Pozbawione są one poruszeń i nadmiernej ziarnistości. Mamy więc do czynienia z rozwiązaniem, które jest skuteczniejsze, niż zwykłe wydłużenie czasu ekspozycji lub podbicie ISO. Co ciekawe, Google Camera Go ma być skutecznym, dopracowanym rozwiązaniem dzięki temu, że trafiła na pokład nielicznych urządzeń. W tej chwili można z tej aplikacji korzystać w przypadku smartfonów Nokia 1.3, Wiko Y61 i Wiko Y81.

Pojawiła się także zapowiedź wskazująca na to, że w niedalekiej przyszłości do aplikacji Google Camera Go trafi tryb HDR. Mam nadzieję, że koncern z Mountain View stanie na wysokości zadania i dzięki zmianom we wspomnianej aplikacji najtańsze smartfony przestaną nam się kojarzyć z bylejakością w kwestiach fotograficznych.

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS