windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Honor Huawei

Zaskakująca transakcja stanie się faktem? Chodzi o koncern Huawei!

Huawei od dłuższego czasu zmaga się ze skutkami nałożenia na koncern bana ze strony administracji Donalda Trumpa. Sprzedaż smartfonów giganta poza Chinami dalej spada dość ostro i ciężko dopatrywać się jakichkolwiek sposobów na wyjście z tego kryzysu (być może szansą byłaby zmiana władz w USA). Ostatnio pojawiły się głosy analityków przewidujące, że koncern z Chin może postawić na dość ważną i odczuwalną transakcję na rynku urządzeń mobilnych.

Huawei sprzeda Honora?

Jeden z analityków rynku urządzeń mobilnych – Ming-Chi Kuo – pracujący dla TF International Securities wskazał w swoim najnowszym raporcie na to, że Huawei może w najbliższym czasie zdecydować się na sprzedaż uznanej na świecie marki Honor. Taki krok z jednej strony miałby pomóc Huawei skupić się na swojej głównej linii modelowej i odciążyłby koncern pod względem utrzymywania dodatkowej, kosztownej sub-marki. Z drugiej strony natomiast Honor miałby szanse na to, by odżyć na rynku smartfonów i na to, by na urządzenia sprzedawane z tym logo powróciły usługi Google. Są to jednak na razie wyłącznie przewidywania i z pewnością może upłynąć jeszcze sporo czasu, zanim pojawią się jakieś bardziej konstruktywne wieści w tej kwestii – o ile w ogóle się pojawią.

A co Wy sądzicie o takiej ewentualnej transakcji? Czy sprzedaż sub-marki byłaby dobra dla Huawei i dla samego – trochę już przez nas zapomnianego – Honora? Pozostawiamy dla Was sekcję komentarzy i zapraszamy Was do dyskusji na ten temat.

Źródło: Gizmochina

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS