windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple Ciekawostki iOS

Siri po polsku lada moment? Są mocne przesłanki!

Smartfony od Apple są w naszym kraju bardzo popularne mimo, że ich ceny nie należą do najniższych. Od lat jednak właściciele urządzeń iPhone zmagają się z pewną dość poważną niedogodnością w postaci braku Siri dla Polski. Jak się okazuje, w niedalekiej przyszłości ten problem może odejść w niepamięć!

Siri wkrótce w języku polskim?

Co prawda nie pojawiła się jeszcze żadna konkretniejsza zapowiedź ze strony Apple, związana z oficjalnym wdrożeniem Siri w Polsce, jednak w sieci pojawiło się ogłoszenie o pracę, które jednoznacznie daje nam do zrozumienia, że prace nad Siri dla Polski już trwają:

Nasz zespół składa się z bardzo utalentowanych osób, które są pasjonatami AI/ML i dbają o to, aby usługi Apple były jak najlepsze. W ramach Zespołu ds. Adnotacji odegrasz główną rolę w zwiększaniu komfortu użytkowania. Pracujemy w szybko zmieniającym się, dynamicznym, zorientowanym na technologię środowisku. Jako analityk adnotacji będziesz słuchać i transkrybować pliki dźwiękowe oraz oceniać reakcje Siri i wykorzystanie języka przez klientów, którzy zdecydowali się na program oceniania. Będziesz wykorzystywał swoją wiedzę językową i kulturową, wraz z umiejętnościami analitycznymi, do oceny odpowiedzi na podstawie wytycznych. Twoja elastyczność i zdolność do ustalania priorytetów zadań jest niezbędna. Koncentrujemy się na doświadczeniach użytkowników, kreatywnie myśląc o tym, jak klienci używają Siri i wykorzystują tę wiedzę do ulepszeń. Wierzymy, że nasze indywidualne doświadczenia, perspektywy i pasje pomagają nam budować pomysły, które posuwają nas wszystkich do przodu. Będziemy Cię szkolić, abyś był ekspertem w zakresie zrozumienia, wspierania i ulepszania doświadczeń klientów. Praca na tym stanowisku wiąże się z konkurencyjnym wynagrodzeniem, dużymi korzyściami, prawem do udziału w planie akcji naszej firmy, czasem wolnym od pracy i zniżką dla pracowników. Poszukujemy kandydatów z biegłą znajomością języka polskiego.

Spodziewam się, że prace nad spolszczeniem Siri i umożliwieniem nam korzystania z asystetnki głosowej Apple mogą trochę potrwać i nie liczę na to, że zadebiutuje ona nad Wisłą wcześniej, niż w drugiej połowie przyszłego roku. Cieszy jednak fakt, że koncern z Cupertino nie zapomina o użytkownikach z Polski i chce nam dać możliwość korzystania z jednej ze swoich kluczowych usług.

Źródło: Apple

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS