windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Surface Urzadzenia Windows 10 Windows 10 S

Surface Laptop Go oficjalnie! Najtańszy laptop w ofercie Microsoftu!

Microsoft dba o to, by na bieżąco wyznaczać standardy w kwestii projektowania urządzeń mobilnych za pośrednictwem ekskluzywnej linii Surface. Kojarzy się nam ona z drogim sprzętem, na który mogą sobie pozwolić nieliczni, prawda? Jakiś czas temu poznaliśmy jednak tańszy tablet Surface Go, a dzisiaj koncern z Redmond zaprezentował kolejne tego typu urządzenie – Surface Laptop Go. Co warto o nim wiedzieć?

Surface dla każdego? Microsoft wychodzi naprzeciw oczekiwaniom!

Laptop wyposażono w dotykowy wyświetlacz PixelSense o przekątnej 12,4 cala i rozdzielczości 1536×1024 piksele (proporcje 3:2). Nie udostępniono jednak informacji wskazującej jednoznacznie na to, czy będzie on kompatybilny ze stylusem S-Pen. Sercem tego prestiżowego notebooka jest procesor Intel Core i5-1035G1 (10. generacji). W zależności od wersji będzie on wspierany przez – w zależności od wersji – 4 GB lub 8 GB LPDDR4x RAM i pamięć eMMC o pojemności 64 GB lub dysk SSD 128 GB albo 256 GB. Układ graficzny to Intel UHD Graphics. Ponadto możemy liczyć na obecność kamery internetowej HD, czytnika linii papilarnych (tylko w wersjach z 8 GB RAM) i głośników Omnisonic z obsługą technologii Dolby Audio. Nie zabraknie także portów USB-C, USB-A i Surface Connect oraz złącza audio. Surface Laptop Go ma pracować między ładowniami nawet do 13 godzin, a dostarczany będzie z systemem Windows 10 S.

Ceny? Kształtują się następująco:

  • 4 GB/64 GB – 2999 złotych,
  • 8 GB/128 GB – 3769 złotych,
  • 8 GB/256 GB – 4679 złotych.

Jak widać, ceny nie są przesadzone jak na produkt Microsoftu. Dajcie znać w komentarzach czy takie, niskobudżetowe urządzenie Surface jest Waszym zdaniem atrakcyjną propozycją.

Źródło: Microsoft

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS