windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google GPS

Długo czekaliśmy! Tryb ciemny w kolejnej aplikacji Google!

Ciemny motyw oficjalne zagościł w systemie Android rok temu. Mimo upływu czasu Google jeszcze nie zdążyło go jednak wprowadzić w przypadku wszystkich swoich aplikacji. Najnowsze doniesienia wskazują jednak na to, że doczekała się go bardzo ważna usługa w portfolio giganta – Mapy Google!

Mapy Google w końcu z trybem ciemnym?

Moim zdaniem wprowadzenie trybu ciemnego w Mapach Google będzie strzałem w dziesiątkę i ucieszy on wielu użytkowników aplikacji. Tu już nie chodzi o to, że Mapy w końcu nie będą pod tym względem odstawały od wielu innych aplikacji wydanych przez koncern z Mountain View. Korzystanie z niej będzie bowiem wygodnjejsze podczas prowadzenia samochodu w godzinach nocnych. Co prawda ciemny widok w trakcie nawigowania był dostępny wcześniej, ale teraz będzie jeszcze lepszy i nie będzie ograniczony tylko do funkcji nawigacji. W pierwszej kolejności nowość sprawdzona zostanie przez wybranych użytkowników i następnie wdrożona falami w poszczególnych krajach i regionach. Koncern z Mountain View musi dopracować maksymalnie tą funkcję by nie sprawiała problemów i by wszystkie komunikaty wyświetlane przez aplikację były czytelne.

Mam nadzieję, że Google nie będzie kazało nam czekać na zakończenie testów zbyt długo. Wprowadzenie ciemnego motywu w Mapach już i tak mocno się przeciąga. Dajcie koniecznie znać czy będziecie korzystać z tej nowości na co dzień i czy ogólne wybieracie „dark mode” domyślnie w przypadku Waszych smartfonów.

Źródło: Android Police

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS