windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google GPS

Świetna nowość w Mapach Google! Nawigacja jeszcze wygodniejsza?

Mapy Google to zdecydowanie najlepsza, darmowa aplikacja do nawigacji. Dzięki usilnym staraniom koncernu z Mountain View regularnie jest wzbogacana o nowe funkcje i rozwiązania mające uczynić korzystanie z niej jeszcze bardziej intuicyjnym. Nie inaczej jest i tym razem. Wystartowało wdrożenie korzystnych zmian w interfejsie, które mają ułatwić korzystanie z apki w momencie uruchomienia przez nas trybu nawigacji!

Mapy Google z nowym interfejsem nawigacji!

Google chce wyjść na przeciw osobom, którym odpowiada interfejs Android Auto, ale nie mogą korzystać z niego w swoim samochodzie. Po uruchomieniu nawigacji, u dołu aplikacji pojawi się specjalny pasek pozwalający na przejście do sterowania głosowego bądź do specjalnego menu skrótów, wizualnie przypominającego właśnie Android Auto. Takie rozwiązanie ma sprawić, że w trakcie prowadzenia samochodu skupimy się na kluczowych funkcjach smartfona i nie bedą rozpraszały nas żadne niepotrzebne informacje. Brzmi rozsądnie, prawda? Póki co nowa funkcja udostępniona została pojedynczym użytkownikom Map Google, więc zapewne znajduje się dopiero we wstępnej fazie testów i koncern chce sprawdzić naszą reakcję na wdrożenie takiego rozwiązania. Jeśli natomiast reakcja będzie pozytywna (w co wierzę), to koncern postawi na takie rozwiązanie na globalną skalę.

Mam nadzieję, że już wkrótce testy nowego wyglądu trybu nawigacji w Mapach Google ruszą na szerszą skalę. Oczywiście nie spodziewałbym się ostatecznego wdrożenia go w przypadku stabilnej wersji aplikacji szybciej niż za 4-6 tygodni. Liczę na to, że dzięki niemu obsługa funkcji nawigacji wkroczy na zupełnie nowy poziom.

Źródło: Android Police

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS