windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Nokia

Nokia odkrywa karty. Jest wstępny harmonogram aktualizacji do Androida 11!

Nokia to bardzo uznany producent telefonów i smartfonów. Problem w tym, że ostatnimi czasy nie ma chyba za bardzo pomysłu na to, jak zawojować rynek urządzeń mobilnych. Warto jednak pamiętać, że jedną z zalet Nokii jest skrupulatność pod względem udostępniana aktualizacji oprogramowania. Poznaliśmy właśnie wstępny harmonogram w tej kwestii w odniesieniu do Androida 11.

Nokia dotrzymuje słowa w kwestii wsparcia!

Lista smartfonów objętych dalszym wsparciem ze strony producenta prezentuje się zadowalająco. Poznaliśmy także orientacyjne ramy czasowe, w których dla poszczególnych urządzeń będzie rozsyłana nowa wersja systemu:

  • Nokia 8.3 5G, Nokia 2.2, Nokia 5.3, Nokia 8.1 – między IV kwartałem 2020 roku a I kwartałem 2021 roku,
  • Nokia 1.3, Nokia 4.2, Nokia 2.4, Nokia 2.3, Nokia 3.4 – w I kwartale 2021 roku,
  • Nokia 3.2, Nokia 7.2, Nokia 6.2 – między I a II kwartałem 2021 roku,
  • Nokia 1 Plus i Nokia 9 PureView – w II kwartale 2021 roku.

Mam nadzieję, że terminy zostaną dotrzymane i nie dojdzie do żadnych większych opóźnień chociażby z powodu nawracającej na całym świecie pandemii. Nokia zawsze świetnie i bardzo sprawnie radziła sobie z procesem aktualizacji swoich produktów i mam nadzieję że podobnie będzie i tym razem.

Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać. Mam nadzieję, że kolejne tygodnie przyniosą nam podobne harmonogramy także od liderów rynku, czyli Samsunga oraz Xiaomi. Liczę na to, że nie będziemy zawiedzeni pod względem tego, które smartfony dostaną aktualizację.

Źródło: Nokia

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS