windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google

Google Pay dodaje obsługę dzielonych rachunków na Androida i iOS! Co to oznacza?

Google Pay to jeden z najpopularniejszych standardów płatności mobilnych w Polsce. Pojawił się w naszym kraju już dość dawno, ale od razu udało mu się zdobyć dość spore grono zwolenników. Koncern z Mountain View nie ustaje w rozwijaniu tej usługi i właśnie wprowadza do niej bardzo ważną nowość. Dzięki niej podzielimy się płatnościami z rodziną i znajomymi.

Obsługa rachunków dzielonych zawitała do Google Pay!

Dzięki nowości od Google łatwiej będzie nam podzielić się np. rachunkiem za wizytę w knajpie ze znajomymi. Podobne rozwiązanie od jakiegoś czasu oferują już Revolut i Twisto. W pierwszej kolejności testy nowości wystartują w Singapurze. Możliwe będzie m.in. dzielenie między użytkownikami rachunków za wizyty w kinie, restauracji czy sklepie na dwie lub więcej części. Może uda się więc, dzięki usłudze Google rozwiązać problem polegający na zwlekaniu z oddawaniem nam „wyłożonych” pieniędzy przez naszych znajomych? W pierwszej kolejności funkcja musi przebrnąć przez mozolne testy we wspomnianym Singapurze, aby następnie mogła zostać sprawdzona w pozostałych regionach – w tym w Polsce.

Cieszy mnie fakt, że Google nie spoczywa na laurach pod względem rozwoju swoich usług. Ostatnie dwa lata są pod tym względem bardzo owocne i mnie przekonały, że warto stawiać na produkty koncernu z Mountain View. Oby nowość trafiła do Google Pay w Polsce jak najszybciej!

Źródło: 9to5Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS