windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple iOS Microsoft Xbox

Gry Xbox jednak dla urządzeń Apple! Microsoft się ugiął?

Jakiś czas temu, w momencie premiery usługi xCloud od Microsoftu okazało się, że nie skorzystają z niej właściciele urządzeń Apple. Była to bardzo szeroko komentowana informacja – w końcu „Jabłuszka” mają miliony oddanych fanów na całym świecie. Microsoft właśnie chyba ugiął się pod gradobiciem krytyki.

Microsoft otwiera xCloud na ekosytem Apple!

W sieci pojawiło się właśnie oficjalnie stanowisko Microsoftu w sprawie, które jest bardzo ciekawe i wygląda następująco:

Console Streaming — bo tak nazywano do tej pory funkcję lokalnego strumieniowania gier z konsoli na urządzenia mobilne wchłonięte zostało przez nową wersję aplikacji Xbox. A wszystko za sprawą jej nowej wersji beta udostępnionej na urządzenia z Androidem. Oprócz zmian w interfejsie, ułatwieniu komunikacji ze znajomymi, czy łatwiejszym zarządzaniu biblioteką gier, wprowadza możliwość zagrania w swoje ulubione gry na dodatkowym ekranie. Do tej pory Console Streaming zarezerwowane było wyłącznie dla członków Xbox Insider. Teraz Microsoft otwiera się na wszystkich i zaprasza do testowania swojej usługi.

Niestety nie została podana sprecyzowana data wskazująca nam na to, kiedy możemy się spodziewać debiutu xCloud dla urządzeń Apple. Jak już wcześniej wspomniałem, usługa była kością niezgody na linii Apple – Microsoft, ale najwyraźniej obie strony się dogadały. Właśnie trwają zamknięte beta testy rozwiązania dla iOS oraz iPad OS. Mam nadzieję, że nie potrwają one zbyt długo.

A czy Wy mieliście już okazję, by sprawdzić „granie w chmurze” od koncernu z Redmond? Sekcja komentarzy należy do Was. Czekamy na Wasze opinie!

Źródło: Microsoft

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS