windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Samsung

Samsung Pay zdobywa kolejny rynek! Wkrótce w Polsce?

Płatności mobilne zyskują w naszym kraju coraz większą popularność. Coraz częściej korzystamy z Google Pay oraz Apple Pay – także w połączeniu z inteligentnymi zegarkami oferującymi możliwość płacenia zbliżeniowo dzięki NFC. Najbardziej poszkodowani są w tej kwestii użytkownicy zegarków Samsunga opartych na Tizen. Standard Samsung Pay jest bowiem u nas ciągle niedostępny. Jest jednak szansa na zmiany!

Samsung Pay na kolejnym europejskim rynku – u naszego sąsiada!

Samsung Pay wkracza na niemiecki rynek za sprawą współpracy z niemieckim fintechowym bankiem Solarisbank oraz Visą. Owocem tych wspólnych prac ma być możliwość skorzystania ze standardu płatności od koreańskiego giganta przez wszystkich posiadających rachunek bankowy na terenie naszego zachodniego sąsiada – specjalnie wyrobioną, wirtualną kartę debetową będzie można podpiąć pod prawie każde niemieckie konto bankowe. To świetne wieści. Warto w tym momencie wspomnieć o fakcie, iż jakiś czas temu Samsung sondował możliwość wprowadzenia usługi Samsung Pay w Polsce. Wątpię, byśmy doczekali się jej w tym roku bądź w pierwszej połowie 2021, jednak pojawiła się nadzieja na to, że za jakiś czas standard zadebiutuje nad Wisłą.

Lista smartfonów, na których można w Niemczech testować Samsung Pay jest dość skromna. Znajdują się na niej następujące serie urządzeń: Galaxy S10, Galaxy S20, Galaxy Note 10 i Galaxy Note 20, a także Galaxy Z Flip, Galaxy Fold i Galaxy Z Fold 2. Dziwi natomiast brak obecności w programie modeli Galaxy S10 Lite i Galaxy Note 10 Lite. Czekamy z niecierpliwością na dalszy bieg wydarzeń. Beta testy mają się zakończyć 28 października.

Źródło: SamMobile

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS