windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Google GPS

Mapy Google z fenomenalną nowością! Czemu tak późno?

Mapy Google to chyba w tej chwili najpopularniejsza darmowa aplikacja do nawigacji. W ubiegłym roku doczekaliśmy się w jej przypadku wielu kapitalnych nowości, które usprawniły korzystanie z tego narzędzia. W tym roku natomiast sytuacja wygląda podobnie, a do Map właśnie trafia arcyważna nowość, której powinniśmy się spodziewać już jakiś czas temu!

Mapy Google pomogą zapobiegać rozszerzaniu się pandemii?

Google z dość sporym poślizgiem wdraża w przypadku Map Google najnowszą, niezmiernie ważną nowość. Popularna aplikacja w najbliższym czasie zostanie wzbogacona o nową warstwę. Jej zadaniem będzie przekazywanie nam informacji związanych z COVID-19. Google ma pod tym względem pozyskiwać informacje od lokalnych organizacji zajmujących się zapobieganiem rozprzestrzenianiu się pandemii oraz od autorytetów takich, jak chociażby Światowa Organizacja Zdrowia, ministerstwa zdrowia, a także stanowych i lokalnych agencji zdrowia oraz szpitali. Oczywiście w pierwszej kolejności funkcja zostanie sprawdzona w ramach beta testów, a dopiero później Google zacznie ją wdrażać sukcesywnie na poszczególnych rynkach.

Mam nadzieję, że nowa funkcja Map Google przyczyni się do skutecznej ochrony użytkowników przed skutkami pandemii koronawirusa. Jak można zauważyć, zachorowań znów zaczyna się pojawiać coraz więcej, więc konieczne będzie zastosowanie wszelkich dostępnych środków by bronić nas przed tym naprawdę poważnym zagrożeniem.

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS