windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Bezpieczeństwo Ciekawostki

WhatsApp z ważną nowością. Upodabnia się do Snapchata?

WhatsApp jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych komunikatorów na świecie. Facebook chętnie wdraża w jego przypadku rozwiązania wzbudzające zaufanie i pozwalające na jeszcze lepsze dbanie o naszą prywatność. Doczekaliśmy się już m.in. szyfrowania wiadomości czy logowania do aplikacji za pośrednictwem naszych linii papilarnych. Czas na kolejną nowość, która upodobni nieco WhatsAppa do Snapchata!

WhatsApp z funkcją Expiring Media!

Expiring Media jest uzupełnieniem już wcześniej zapowiedzianej funkcji, znanej jako Expiring Messages. Ich działanie ma polegać na tym, że zarówno wiadomości, jak i media mają być usuwane z okna czatu po odczytaniu i opuszczeniu go przez użytkownika. Funkcję należy aktywować za pośrednictwem dedykowanego jej przycisku. Po włączeniu będzie on oznaczony na zielono, by informować nas o bieżącym statusie. Po wysłaniu wiadomości i odtworzeniu jej przez użytkownika końcowego, znika ona całkowicie z okna konwersacji, bez żadnej informacji. To kolejne, po Stories funkcje, które inspirowane są niezwykle popularnym Snapchatem. Facebook raczej nie odbierze serwisowi użytkowników na rzecz WhatsApp, ale w taki sposób może częściowo chcieć się zabezpieczyć przed ich odpływem do tego komunikatora.

Oczywiście w pierwszej kolejności nowość od Facebooka sprawdzą beta-testerzy. Jeśli nie wykryją oni żadnych, rażących błędów, to nowości zostaną udostępnione globalnie. Mam nadzieję, że rozwiązania zostaną gruntownie przetestowane – w końcu mają zwiększyć bezpieczeństwo prowadzonych przez nas rozmów.

Źródło: WaBetaInfo

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS