windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Telewizory

Android TV wkrótce w nowej wersji. Co to dla nas oznacza?

Android TV to bardzo popularne – obok Tizena i webOS – oprogramowanie dedykowane telewizorom klasy Smart TV. Już wkrótce na niektóre nasze urządzenia udostępniona zostanie jego nowa wersja – Android TV 11. Co to oznacza dla użytkowników i jakich nowości możemy się spodziewać? Już tłumaczę!

Android TV 11 nie jest rewolucyjny!

Android TV 11 najogólniej rzecz biorąc przyniesie nam poprawki mające usprawnić działanie naszych Smart TV. Google zaserwuje nam wsparcie dla ALLM – funkcji, która pojawiła się wraz z HDMI 2.1. Jej zadaniem jest wyeliminowanie post-processingu w trakcie wyświetlania obrazu na telewizorze. Ponadto Google chce wdrożyć m.in. nowy kodek mediów o niskim opóźnieniu, nowe oprogramowanie tunera oraz pomniejsze funkcje związane z odtwarzaniem multimediów. Liczyć możemy także na wsparcie dla kontrolerów Nintendo Switch Pro oraz kontrolera Steam. Google przeforsuje prawdopodobnie ciche aktualizacje w tle oraz udoskonalone oprogramowanie do zarządzania podświetleniem LED i innych funkcjami TV. Jest jednak jedno, poważne „ale”!

Większość inteligentnych telewizorów pracuje w oparciu o Android TV 9 – nie otrzymawszy jeszcze aktualizacji do bieżącej wersji oprogramowania. Biorąc pod uwagę tą sytuację, na Androida TV 11 przyjdzie nam jeszcze długo poczekać.

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS