windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Bezpieczeństwo Ciekawostki E-commerce

Smart! Week z oszustwem w tle! Uważaj na cyberprzestępców!

Startuje Smart! Week, w ramach którego Allegro będzie miało dla nas niesamowite okazje cenowe, których na co dzień nie znajdziemy nigdzie indziej. Jak się jednak okazuje, nawet takie święto zakupów może być okazją dla cyberprzestępców do ataku na nasze konta i prywatne dane. Próbują oni przejąć nasze prywatne dane w dość zuchwały sposób. Przeczytacie o nim poniżej!

Smart! Week z przekrętem w tle?

CERT Polska informuje, że cyberprzestępcy po raz kolejny obrali na celownik użytkowników popularnego serwisu Allegro. Tym razem na nasze skrzynki mailowe rozsyłana jest specjalnie przygotowana wiadomość (swoją drogą bardzo pieczołowicie – filtry Gmaila nie wyłapują jej i nie oznaczają jej jako spam), która informuje nas o promocji. W jej ramach – rzekomo za darmo – możemy odebrać miesiąc darmowej subskrypcji Allegro Smart!. Jak się okazuje jest to oszustwo. Za pośrednictwem specjalnie spreparowanego linku możemy utracić dostęp do naszego konta i do poufnych danych na nim zgromadzonych – w tym do podpiętej do niego karty płatniczej.

Pamiętajcie, że korzystając z Internetu musicie zawsze pozostawać czujni. To potencjalnie przyjazne źródło informacji pełne jest osób tylko czyhających na nasze błędy. Sprawdzajcie uważnie maile które trafiają na Waszą skrzynkę i uważajcie na linki, które mogą zawierać. W przeciwnym wypadku Wasze konta mogą w nieprzyjemny sposób odczuć Wasz brak rozwagi.

Źródło: CERT Polska

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS