windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Gry Microsoft Xbox

W segmencie konsol pozamiatane? Potężna inwestycja Microsoftu!

Microsoft już raz zaskoczył nas w tym sezonie bardzo pozytywnie – prezentując konsole Xbox Series X i Series S oraz przedstawiając ich bardzo atrakcyjne ceny. Dziś jednak koncern z Redmond zaserwował nam prawdziwą bombę! Chodzi oczywiście o największe przejęcie w historii branży gier komputerowych!

Microsoft kupił Zenimax/Bethesdę. Największa inwestycja w historii gamingu!

Koncern z Redmond wydał właśnie ogromną kwotę – 7,5 miliarda USD – na zakup giganta medialnego Zenimax, do którego należą spółki Bethesda, id software i Arkane Studios. Oznacza to, że pod auspicja Microsoftu trafiają właśnie tak znane i szanowane marki, jak Fallout, The Elder Scrolls, Doom, Quake. Może to być sygnał, że Amerykanie będą chcieli uczynić z nich produkty ekskluzywne zarówno dla platformy Xbox, jak i Windows. No i możemy spodziewać się, że zostaną one udostępnione w ramach Xbox Game Pass za grosze. Jestem ciekaw jaka będzie odpowiedź na tą transakcję ze strony Sony.

Rywalizacja na rynku konsol nowej generacji zapowiada się na bardzo zaciekłą. Za kilka miesięcy dowiemy się, który z koncernów lepiej sprzedał graczom swoje nowości. Mocno trzymam kciuki za Microsoft. Mam nadzieję, że koncern udowodni nam, że zakup nowych Xbox’ów może być bardzo opłacalną inwestycją!

Źródło: Microsoft

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS