windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Play w nowych rękach! Co wiadomo o nabywcy?

Jeśli wśród czytelników Windowsowo są abonenci sieci Play, to na pewno zainteresuje Was fakt, że znany w naszym kraju operator (w sumie najmłodszy z tzw. „wielkiej czwórki”) zmienił właśnie właściciela. Został nim potentat z Francji, który świadczy usługi zarówno w zakresie telefonii komórkowej, jak i Internetu szerokopasmowego! Co warto o tej transakcji wiedzieć?

Play trafia pod zarząd iliad!

iliad to znaczący gracz na francuskim rynku telekomunikacyjnym. W kraju tym z jego usług korzysta prawie dwadzieścia milionów abonentów. Spore grono zwolenników ma także we Włoszech – ilość abonentów dobija tam do sześciu milionów. W Polsce natomiast iliad uzyska niemal 30% rynku usług związanych z telefonią mobilną. Oto jak wypowiada się na temat przejęcia Thomas Reynaud, Prezes Zarządu Grupy iliad:

Play i iliad mają wiele wspólnego. Obie firmy weszły na ustabilizowane rynki telekomunikacji jako nowe podmioty kwestionując status quo, wprowadzając innowacyjne i proste oferty, które były w najlepszym interesie klientów. Dlatego też połączenie sił obu firm jest logicznym biznesowo ruchem. Po dokonaniu tej transakcji Play wkracza w nowy rozdział. Dokonania zespołu Play na rynku usług mobilnych są doskonałym fundamentem do dalszego rozwoju, w szczególności w segmencie stacjonarnych usług szerokopasmowych i ultra-szybkich usług szerokopasmowych, co do których iliad wniesie swoje doświadczenie. Cieszymy się, że iliad wkracza na polski rynek.

Dzięki powyższej transakcji rywalizacja na polskim rynku telekomów zaostrzy się i operatorzy będą musieli jeszcze bardziej prześcigać się w oferowaniu nam coraz bardziej korzystnych ofert by zapobiec odpływowi abonentów do konkurencji. Mam nadzieję, że efekty tych działań będą korzystne dla nas – użytkowników!

Źródło: Play

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS