windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google

Niesamowite właściwości smartfonów z Androidem? Mogą ratować ludzi!

System Android kojarzy nam się z urządzeniami mobilnymi oraz ich zastosowaniami multimedialnymi, bądź służbowymi, prawda? Jak się jednak okazuje, koncern z Mountain View chce, by jego produkty służyły nam nie tylko do pracy czy rozrywki, ale by również chroniły nas na co dzień. Właśnie dlatego Amerykanie pracują nad bardzo ważnym projektem mającym chronić użytkowników Androida przed skutkami trzęsień ziemi.

ShakeAlert to pozytywna inicjatywa Google!

Nowa funkcja miałaby wykorzystywać czujnik przyśpieszenia, który na pokładzie naszych smartfonów stosowany jest od lat. Ów moduł miałby zbierać dane związane z niepokojącymi ruchami tektonicznymi, przetwarzać je i wysyłać do Google. Informacje zbierane z różnych położeń geograficznych byłyby następnie przetwarzane przez usługę z Mountain View i rozsyłane do użytkowników Androida przebywających na obszarze objętym zagrożeniem. Brzmi to ambitnie i bardzo ciekawie. Jednak wdrożenie tego systemu może być skomplikowane. Co prawda Google w ramach testów wysłało takie powiadomienie do wybranych osób w sobotę, kiedy to miało miejsce trzęsienie ziemi w Los Angeles. Przed inżynierami z Mountain View jednak jeszcze daleka droga do tego, by rozwiązanie osiągnęło status stabilnego i zostało udostępnione wszystkim użytkownikom Androida.

Jestem jak najbardziej na „tak”. Jeśli pojawiają się rozwiązania mogące ratować ludzkie życie, bądź ostrzegać nas przed kataklizmami, to powinny być one wdrażane w przypadku jak największej liczby urządzeń. W zagrożonych kataklizmami regionach mogą być one na wagę złota. Czekamy na kolejne innowacje od Google!

Źródło: Twitter

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS