windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Sony Urzadzenia

Sony Xperia 5 II oficjalnie! Japończycy wracają do żywych?

Sony od dłuższego czasu zmaga się ze zmniejszonym zainteresowaniem produktami Xperia na rynku urządzeń mobilnych. Japończycy jednak nie składają broni i co kilka miesięcy próbują nas zaskoczyć kolejnym produktem, który ma pomóc im wrócić na szczyt. W tym roku poznaliśmy już Xperię 1 II, która jest naprawdę fantastyczna, ale zdecydowanie za droga. Czas na prezentację kolejnej, mocnej propozycji – oto Sony Xperia 5 II!

Sony Xperia 5 II to fantastyczny smartfon!

Sony w przypadku swojej nowości mocno stawia na funkcje multimedialne. Smartfon wyposażony został w ekran OLED o przekątnej 6,1”, rozdzielczości FHD+ i wsparciu dla HDR. Charakteryzują go oczywiście proporcje 21:9. Nie można przejść obojętnie także obok częstotliwości odświeżania – 120 Hz. Sercem omawianej konstrukcji jest procesor Qualcomm Snapdragon 865 wspierany przez 8 GB RAM-u i 128/256 GB miejsca na dane. Baterię charakteryzuje pojemność 4000 mAh, więc energii powinno wystarczyć nam na cały dzień. Na pleckach smartfona znajdziemy trzy obiektywy o następujących parametrach:

  • 12 MP 16 mm (ultrawide) o jasności f/2.2,
  • 12 MP 24 mm o jasności f/1.7,
  • 12 MP 70 mm (telefoto) o jasności f/2.4.

Do Xperii 5 II trafił układ autofocusu żywcem wyjęty z bezlusterkowców Sony, potrafiący dynamicznie rozpoznawać oko zarówno u ludzi, jak i u zwierząt. Z ciekawostek – możliwe jest nagrywanie wideo Slow-Motion 4K HDR 120 FPS. Ma się to przełożyć na jego niezmiernie wysoką jakość. Jestem ciekaw jak będzie sprawował się tryb nocny, który kulał w Xperii 1 II. Przy okazji – nie sposób nie wspomnieć o obecności technologii DSEE Ultimate. Dzięki niej, Xperia 5 II potrafi dynamicznie poprawiać jakość odtwarzanego sygnału audio.

Xperia 5 II trafi do sprzedaży w październiku. Nie będzie to smartfon tani, gdyż przyjdzie nam za niego zapłacić 4000 złotych. Mam nadzieję, że pierwsze testy udowodnią nam słuszność poczynienia takiego wydatku na nowy sprzęt Japończyków. Sony to w zasadzie jedyny producent smartfonów obok Samsunga, do którego mam pełne zaufanie. Trzymam kciuki by ostatnie nowości pomogły mu nieco odzyskać dawną pozycję na rynku urządzeń mobilnych.

Źródło: Sony

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS