windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google Narzędzia

Dysk Google z fantastyczną nowością! Porządek najważniejszy?

Dysk Google to jedna z najchętniej wykorzystywanych przez nas chmur na rynku. Sam używam jej na co dzień i trudno byłoby mi się już przestawić na któreś z konkurencyjnych rozwiązań. Żadna usługa z Mountain View nie jest jednak na tyle dobra, by Google nie miało powodu do jej ulepszania. Już za niecały miesiąc usługa zostanie wzbogacona o bardzo ważną nowość, która pomoże nam zaprowadzić na dysku porządek!

Dysk Google automatycznie posprząta nasz Kosz!

Często na Dysku Google przechowujemy naprawdę ogromne ilości plików, nad którymi ciężko zapanować. Jeszcze gorzej, jeśli przepływ danych przez naszą chmurę jest dość intensywny. Wtedy bardzo łatwo o jej zaśmiecenie i marnowanie naszej przestrzeni on-line – chociażby przez liczne pliki zalegające w koszu. Osobiście zdarzało mi się, że był on naprawdę przepełniony, gdy mój Dysk Google był już o krok od wyczerpania dostępnej przestrzeni chmury. Koncern z Mountain View szykuje jednak pomoc dla zapominalskich. Dysk Google automatycznie opróżni nasz Kosz co jakiś czas. Ta funkcja ma być dostępna od 13 października, a więc już za niespełna miesiąc. Pliki zostaną usunięte z kosza po upływie 30 dni od momentu, w którym zostały do niego przeniesione.

Wszystkie osoby korzystające z Dysku Google zostaną oficjalnie powiadomione o zbliżających się zmianach w dniu 29 września. Odpowiedni monit zostanie wyświetlony zarówno w aplikacjach Dysku, jak i w jego wersji webowej. Jestem zadowolony z takiego obrotu spraw. Dobrych i pożytecznych rozwiązań w popularnych usługach nigdy za wiele!

A czy Wy korzystacie z usługi chmury od Google?

Źródło: Android Police

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS