windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Apple Ciekawostki

To już oficjalne! Produkty Apple bez ładowarek! Dlaczego?

Produkty Apple bez ładowarek – to koszmar, który dręczył fanów „Jabłek” od dłuższego czasu. Kolejne przecieki wskazywały nam na to, że w imię idei oraz oszczędności koncern z Cupertino pozbawi nas w tym roku dostępu do tych akcesoriów w sprzedażowych zestawach nowych urządzeń. I tak się właśnie dzieje. Tylko czy na pewno działania Apple w tej kwestii zasługują na słowa potępienia?

Apple rezygnuje z dokładania ładowarek do swoich urządzeń!

Jak się okazuje, Apple nie dołoży kostki ładującej do zegarka Apple Watch 6. W zestawie otrzymamy natomiast jedynie smartwatch oraz kabelek służący do uzupełniania energii. Dla wielu fanów koncernu z Cupertino będzie to skandal. Nie przesadzajmy jednak z hejtem. Zorganizowanie samej ładowarki (mówimy o kostce, którą wpinamy do kontaktu) nie jest już dziś praktycznie żadnym problemem. To już nie te czasy, w których wiodący producenci oferowali nam różne ładowarki wyposażone w całkowicie odmienne złącza. Teraz kabel dołączony do iPhone’a, iPad’a czy smartwatcha możemy podpiąć równie dobrze do kostki produkcji Samsunga, Xiaomi czy Huawei. I każda z nich naładuje nasze urządzenie w bezpieczny sposób.

Osobiście jestem zdania, że powinniśmy ograniczać ilość produkowanych przez nas elektrośmieci. Sprawną ładowarkę po poprzednim urządzeniu posiada chyba każdy z nas. Jeśli natomiast jesteśmy nowicjuszami w świecie smartfonów, zawsze możemy zdecydować się na rozwiązania zewnętrznych producentów, jak chociażby produkty Green Cell, czyż nie?

A jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii?

Źródło: Apple

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS