windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Apple iOS macOS Smartwatche Tablety Urzadzenia

Konferencja Apple – wszystkie nowości w jednym miejscu!

Apple podczas dzisiejszej, całkowicie wirtualnej konferencji przedstawiło nam sporo nowości na nadchodzący, 2021 rok. Było sporo zaskoczeń – także tych bardzo pozytywnych. Było także jedno duże rozczarowanie. Jeśli jesteście zainteresowani dzisiejszym Apple Event oraz wszystkimi urządzeniami i usługami zapowiedzianymi w jego trakcie, to zapraszamy Was do zapoznania się z nimi w poniższym wpisie zbiorczym!

Apple Watch 6, Apple Watch SE i nowa usługa!

Apple pokazało nam dzisiaj dwa nowe zegarki – Watch 6 oraz Watch SE. Mają one uzupełniać portfolio koncernu obok nadal sprzedawanego Watch 3. Pierwsze z urządzeń ma być dostępne w kilku wersjach kolorystycznych, jak nowy złoty, niebieski wchodzący w granat, czerwony czy szary. Ponadto możemy liczyć na to, że Apple Watch teraz w pełni będzie sprawdzał poziom VO2, dzięki watchOS 7. Pomiar będzie trwał 15 sekund i wykonywany będzie za pośrednictwem zupełnie nowego sensora zamontowanego na pokładzie zegarka. Nad płynną pracą Apple Watch 6 czuwał będzie procesor S6. Dzięki niemu zegarek będzie jeszcze szybszy i jeszcze dokładniejszy w przeprowadzaniu rozmaitych pomiarów. Apple zaoferuje nam także – wraz z nową wersją oprogramowania watchOS – nowe tarcze i funkcje. Ciekawostką jest także szeroki wachlarz nowych pasków dla Apple Watch – w tym niezwykle ciekawy Solo Loop – opaska bez zapięcia, wciągana na nasz nadgarstek. Cena Apple Watch 6 to 399 USD.

Kolejna z nowości to Apple Watch SE pozycjonowany między serią 6, a ciągle pozostającą w sprzedaży serią 3. Ma on oferować dostęp do ciągle diabelnie wydajnego procesora S5. Szczegółowe cechy tego niezwykle ciekawego produktu koncern z Cupertino udostępnia w poniższej infografice. Cena to 279 USD.

Nowe usługi – Apple One i Fitness+

Fitness+ to nowa usługa koncernu z Cupertino dla aktywnych. Umożliwi nam ona przeprowadzanie treningów wraz z instruktorami w dedykowanych programach treningowych (wyświetlanych na iPadzie bądź poprzez Apple TV). Co ciekawe, dany program uruchamiać będziemy także na naszym zegarku i dzięki temu możliwe będzie śledzenie naszych postępów i wyników. Początkowo usługa nie będzie dostępna w Polsce. Za oceanem jej ceny to 10 USD miesięcznie bądź 80 USD w rocznej subskrypcji.

Apple One to kolejna nowość w portfolio Amerykanów. Będzie ona skupiała kluczowe usługi Apple w kilku modelach subskrypcji. Na razie nie mamy informacji odnośnie cen i dostępności w Polsce. Z pewnością jednak koncern z Cupertino będzie chciał nas przekonać, że to opłacalna opcja.

Nowe tablety z dużym przytupem!

Pierwsza z premier Apple w tym segmencie to iPad ósmej generacji. Nadal pozostanie on najtańszym urządzeniem w ofercie dedykowanym głównie szkołom i użytkownikom o mniej zasobnych portfelach. O jego wysokiej wydajności stanowił będzie procesor Apple A12. Urządzenie cechuje klasyczna budowa z czytnikiem Touch ID umieszczonym na froncie. Ceny tej nowości mają startować od 329 USD.

Druga z nowości to iPad Air 4. To już nieco droższy tablet, który pracował będzie w oparciu o nowy układ Apple A14 Bionic (oferujący 11.8 miliarda tranzystorów, powstały w 5-nm procesie technologicznym, z 6 rdzeniami). Nowy iPad Air ma być aż o 40% bardziej wydajny od poprzednika. To imponujący wzrost, czyż nie? Ciekawostką jest natomiast wielki powrót Touch ID, które tym razem wbudowane zostało w przycisk włączania urządzenia. Cieszy też obecność WiFi 6 czy portu USB-C.

Warto również wspomnieć o tym, że jutro wystartuje dystrybucja iOS 14, iPad OS 14 oraz watchOS 7. Być może nowej wersji systemu doczekają się także właściciele komputerów od Apple (Big Sur). Na razie jednak nie mamy żadnych informacji odnośnie premiery iPhone 12. Czyżbyśmy mieli nastawiać się na kolejną prezentację w październiku?

Sekcję komentarzy pozostawiam tradycyjnie dla Was. Dajcie koniecznie znać co myślicie o nowościach od Apple. Czy zdobyły Wasze serca?

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS