windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Gry

To koniec Origina! Duże zmiany w EA!

Origin to jedna z najpopularniejszych usług, w ramach której oferowane są nam popularne tytuły od Electronic Arts. Już wkrótce jednak odejdzie ona do lamusa w skutek poważnego rebrandingu, a popularna aplikacja-launcher dla wielu lubianych gier zostanie zastąpiona przez nową. Postanowiliśmy przyjrzeć się zmianą i zebrać dla Was wszystkie informacje w jednym miejscu!

Origin zmienia się w EA Desktop!

Najwyraźniej Electronic Arts chce, by sklep z grami należący do koncernu był lepiej i szerzej rozpoznawalny. Ostatnimi laty mieliśmy bowiem wysyp usług pod szyldem znanego developera, których rozbieżność mogła wprowadzać nas w błąd. Origin to sklep EA z grami na PC. Origin Access to abonament na komputerze, EA Access to abonament na konsolach. Do tego dochodzą jeszcze aplikacje Origin na PC lub komputery Mac. Taki natłok marek własnych od EA może nas skonfundować, prawda? Jak się jednak okazuje, wspomniane zagmatwanie zmierza ku końcowi.

EA Play to te same korzyści, które były oferowane w ramach abonamentów Origin Access. Dostępne są dwa plany — EA Play oraz EA Play Pro. Ponadto aplikacja Origin zmienia się w EA Desktop. Przeprojektowana zostanie także sama aplikacja kliencka serwisu. Po zmianach ma być bardziej przejrzysta i bardziej intuicyjna w obsłudze. W jej interfejsie zajdą zmiany, które mają wpłynąć na wygodę i łatwiejsze przeglądanie bibliotek gier – zarówno tych do kupienia, jak również tych już posiadanych przez nas. To wszystko brzmi naprawdę sensownie.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy opisane zmiany wejdą w życie. Na pewno możemy się ich spodziewać w tym roku. Obstawiam, że pierwsi użytkownicy będą mogli skorzystać z nowej aplikacji za miesiąc-półtora. W pierwszej kolejności EA będzie musiało ją bowiem z pewnością sprawdzić w trakcie żmudnych i drobiazgowych beta testów.

Źródło: Venture Beat

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS