windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki E-commerce

Amazon w Polsce jeszcze w tym roku? Allegro może się bać!

Allegro jest w tej chwili monopolistą jeśli chodzi o polski rynek serwisów sprzedażowych, w których każdy może prowadzić handel i swój własny sklep internetowy. Od dłuższego czasu mówi się jednak, że polską wersję swojego serwisu ma uruchomić dużo potężniejszy podmiot, jakim jest Amazon. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że dogodnym i realnym terminem do wprowadzenia na polski rynek naszej własnej odsłony Amazona może być gorący okres przedświątecznych zakupów! Co to oznacza dla nas i dla konkurencji?

Amazon może zagrozić pozycji Allegro w Polsce?

Coraz głośniej mówi się o tym, że Amazon ma oficjalnie rozpocząć działalność na polskim rynku jeszcze przed tegorocznym Black Friday. Taki debiut z pewnością niósł by za sobą niesamowite promocje i okazje, które miałyby zachęcić naszych rodaków do porzucenia korzystania z Allegro właśnie na rzecz Amazona. Podobno gigant prowadzi już zaawansowane rozmowy z Pocztą Polską w sprawie dostarczania zamówień dokonanych przez użytkowników w serwisie. Wdrożenie Amazon.pl miało wystartować już dużo wcześniej, ale działania z nim związane bezlitośnie opóźniła pandemia. Obecnie możemy korzystać z polskojęzycznej wersji serwisu Amazon.de. Problemem są jednak wysokie koszty dostawy oraz stosunkowo długi czas oczekiwania na zamówienia. Jestem ciekaw jak z ekspansją Amazona na naszym rynku poradzi sobie Allegro. Co prawda serwisowi udało się kiedyś wygrać pod tym względem z eBay. Serwis Jeffa Bezosa to jednak przeciwnik zupełnie innego kalibru.

Bedziemy z zaciekawieniem śledzić losy wdrożenia polskiej wersji serwisu Amazon. Gdy tylko pojawią się kolejne, konstruktywne wieści, to na pewno będę Was informował. A czy Wy zamierzacie korzystać z usług Amazona w momencie gdy oficjalnie zadebiutuje jego polski serwis? Zapraszamy do dyskusji!

Źródło: DGP

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS