windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android LG Urzadzenia

LG Wing oficjalnie! Niesamowity ekran dla każdego!

Rynek smartfonów z Androidem zaczyna się robić naprawdę nudny. Poszczególne urządzenia coraz mniej różnią się między sobą i tak naprawdę producenci w większości przypadków rywalizują tylko na cyferki związane ze specyfikacją. Z tego nudnego wyścigu chce się wyłamać koncern LG, który zaprezentował dzisiaj oficjalnie bardzo ciekawy model Wing. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

LG Wing jest niesamowity! To naprawdę ciekawy smartfon!

Dzięki zastosowanej konstrukcji obracanego ekranu LG Wing jest smartfonem niesamowitym. Możliwe ma być w jego przypadku m.in. wykorzystywanie dodatkowego ekranu jako rozszerzenia możliwości danej aplikacji, bądź jako całkowicie odrębnej przestrzeni roboczej (np. Netflix + komunikator. Specyfikacja nowości prezentuje się następująco:

 • Wyświetlacz: P-OLED FullVision, przekątna 6,8 cala, rozdzielczość 2460×1080 pikseli, proporcje 20,5:9, czytnik linii papilarnych
 • Drugi wyświetlacz: przekątna 3,9-cala, rozdzielczość 1240×1080 pikseli
 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 765G z grafiką Adreno 620
 • Pamięć RAM: 8 GB RAM
 • Pamięć Flash: 128/256 GB
 • Aparat front: 32 Mpix
 • Aparat tył: 64 Mpix z przysłoną F1.8; 12 Mpix szeroki kąt – gimbal; 13 Mpix – ultraszeroki kąt
 • Akumulator: 4000 mAh z Quick Charge 4.0+
 • System: Android 10
 • Łączność: Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / Bluetooth 5.1 / NFC / USB Type-C (USB 3.1 Gen 1)
 • Normy: MIL-STD 810G, odporność na wodę i pył IP54

Mamy więc do czynienia z urządzeniem o specyfikacji raczej ze średniej-wyższej półki cenowej. Oto jak urządzenie określa sam producent:

Z myślą o użytkownikach, którzy utrwalają swoje przeżycia nagrywając filmy przy użyciu smartfona, firma LG wyposażyła urządzenie w zaawansowane funkcje kamery filmowej. Smartfon LG WING jest wyposażony w trzy aparaty: 64 MP z obiektywem szerokokątnym i optyczną stabilizacją obrazu, 12 MP z obiektywem ultraszerokokątnym i matrycą o dużych pikselach oraz 13 MP z obiektywem szerokokątnym. Po obróceniu głównego ekranu można włączyć funkcję jednoczesnego nagrywania dwoma aparatami, wykorzystującą wysuwany aparat 32 MP oraz jeden z tylnych aparatów smartfona. Nagranie można zapisywać w jednym pliku albo w dwóch oddzielnych plikach z obrazem w formacie 1:1 albo 16:9. Co więcej, gdy na głównym ekranie jest wyświetlany film lub zdjęcie, drugi wyświetlacz może pełnić funkcję dedykowanej palety edytora. Smartfon LG WING jest wyposażony w zestaw funkcji dla wymagających użytkowników LG Creator’s Kit, obejmujący między innymi regulację prędkości klatek Timelapse Control, redukcję odgłosów tła Voice Bokeh oraz nagrywanie subtelnych dźwieków ASMR.

Niestety nie poznaliśmy jeszcze ceny LG Wing. Z pewnością ten smartfon nie będzie tani. Pocieszające jest jednak to, że urządzenia spod znaku LG dość szybko tracą na wartości. Uzbrójmy się więc w jeszcze trochę cierpliwości w oczekiwaniu na oficjalny cennik.

Źródło: LG

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS