windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Wielka transakcja staje się faktem! Nvidia kupuje ARM!

Nvidia chyba wszystkim najbardziej kojarzy się z produkcją kart graficznych GeForce, tak chętnie wybieranych przez fanów gier komputerowych. Jak się jednak okazuje, gigant branży i największy rywal AMD zamierza zaistnieć także w zupełnie innym segmencie. Bloomberg donosi bowiem, że na ostatniej prostej znajduje się obecnie proces przejęcia ARM przez właśnie Nvidię. Co to dla nas oznacza?

Transakcja jest imponująca. Zagrozi Huawei?

Dla przeciętnego „Kowalskiego” niewiele się zmieni. ARM nadal zajmować się będzie sprawami związanymi z rozwojem technologii dla procesorów mobilnych – tyle że działał będzie pod auspicjami Nvidii i – być może dzięki temu – gigant ten wkroczy na rynek mobilnych procesorów. Schody natomiast mogą się pojawić, jeśli mowa o koncernie Huawei. Zmaga się on bowiem nadal z amerykańskim banem na współpracę z podmiotami pochodzącymi ze Stanów Zjednoczonych. To z tego powodu gigant z Państwa Środka nie może instalować na pokładzie swoich produktów usług Google. Teraz natomiast nadciągają zupełnie inne, równie poważne problemy. Do tej pory bowiem Huawei mógł współpracować z ARM. W najbliższym czasie to się zmieni, gdyż Nvidia jest przedsiębiorstwem amerykańskim. Jak będzie się pod tym względem w najbliższym czasie rozwijała sytuacja? Tego nie wiemy. Będziemy ją jednak dla Was monitorować.

Warto wiedzieć, że cała transakcja opiewa na kosmiczną wręcz kwotę 40 miliardów dolarów amerykańskich. To suma wyższa niż budżety niektórych krajów trzeciego świata. Oczekiwania więc są również ogromne. Czy Nvidia im sprosta? Tego z pewnością dowiemy się za kilka, bądź kilkanaście miesiecy.

Źródło: Bloomberg

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS