windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Android HarmonyOS Huawei Smartwatche

HarmonyOS już jest! Oto pierwszy zegarek z tym systemem!

HarmonyOS to autorskie rozwiązanie Huawei, mające stanowić receptę na problemy wywołane przez amerykańskiego bana na dostęp do technologii oraz usług Google. System jest jeszcze w powijakach i nie prędko doczekamy się jego stabilnej dystrybucji dla smartfonów. Wiemy już jednak jak będzie wyglądał w przypadku zegarków od chińskiego producenta!

HarmonyOS pozuje na wideo! Na pierwszy ogień zegarki?

Do sieci trafiło wideo, na którym widzimy tarczę zegarka rzekomo pracującego w oparciu o HarmonyOS. Pozostała część urządzenia została ukryta za płytką drukowaną. Możemy jednak choć przez chwilę dostrzec interfejs nowego systemu w odsłonie dedykowanej smartwatchom. Jak widzicie, koncern z Chin nie zdecydował się na rewolucję. Wzornictwo oprogramowania nawiązuje bowiem do wykorzystywanego przez Huawei do tej pory Huawei Lite OS. Wstępnie widzimy, że interfejs smartwatchowego HarmonyOS został dobrze dostosowany do okrągłego ekranu, w który został wyposażony przedstawiany zegarek. System działa płynnie i otrzyma dostęp do wielu aplikacji opracowanych przez Huawei, na przykład Notatek i Telefonu. Na razie jednak musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na moment, w którym koncern z Chin podzieli się z nami bardziej szczegółowymi informacjami na jego temat.

Pozostaje jednak pytanie – kiedy i czy w ogóle doczekamy się HarmonyOS dla smartfonów. A jeśli już się doczekamy – czy pomoże on w poprawieniu sytuacji Huawei na rynku? Poza Chinami jest ona dramatyczna i trudno w tej chwili spodziewać się, by koncern z Państwa Środka mógł szybko wrócić do tego etapu popularności, na którym rywalizował z Samsungiem o miano najpopularniejszego producenta – także w Polsce.

Źródło: Sparrow’s News

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS